Головна / Земля / Виверження вулкана Анак-Кракатау в Індонезії (відео)

Виверження вулкана Анак-Кракатау в Індонезії (відео)

На вулкані Анак-Кракатау (Дитя Кракатау) в Індонезії триває період активності, який розпочався 19 червня 2018 року, з кратера постійно викидає стовпи попелу на висоту до сотні метрів.

Извержение вулкана Анак-Кракатау в Индонезии

Поки ще занадто рано говорити, чи є це ознакою нової, більш активної еруптивної фази, але ясно, що вулкан прокинувся і це може призвести до виверження в найближчому майбутньому.

Извержение вулкана Анак-Кракатау в Индонезии

Згідно з супутниковим знімкам, теплове випромінювання за останні кілька місяців збільшилося, що свідчить про те, що магма знаходиться поблизу поверхні.

27 серпня 1883 року відбулося виверження вулкана Кракатау, який забрав життя 40 тисяч людей і зруйнував 300 населених пунктів. Ця катастрофа зачепила весь світ.

У величезну діру, що утворилася при виверження 800 метрової гори, хлинуло море. Миттєво утворилися цунамі заввишки до 40 метрів, яке обрушилося на узбережжя. 300 поселень були знищені, численні кораблі і будинки були змиті й прибиті на сушу.

«Західне узбережжя Яви було спустошено від Мерака до Тьярінгіна», – повідомив британський консул в Батавії.

«Єдиний міський округ перетворився в болото». Ще протягом кількох місяців після катастрофи до берега прибивало «плоти» з пемзи з трупами.

Потім похолодало. Попіл Кракатау ліг на поверхню Землі та на довгі роки послабив сонячне випромінювання. Середньорічна температура в північній півкулі знизилася на 0,8 градусів.

На місці виверження виник новий вулкан Анак-Кракатау, «дитя Кракатау».

 
comments powered by HyperComments