Здоров'я

Раптово перерваний сон – небезпечний!

Дослідники у Тель-Авівському університеті повідомили про те, що, згідно з результатами їхніх досліджень, різке переривання сну призводить до таких же наслідків, як би людина спала усього чотири години на добу, пише Daily Telegraph.

У дослідженні вчених взяли участь 61 людина. У ході дослідження ці люди перебували вдома, а до їх зап’ясть були прикріплені спеціальні монітори, реєструючі час їхнього сну.

foto_cikavosti_24.07.2014-09

У перший день учасники дослідження спали 8 годин.

На другий день дослідження, учасників будили кожні півтори години телефонним дзвінком, після чого не дозволяли лягати назад у постіль протягом 15 хвилин. Обидва рази вранці випробовувані проходили завдання на комп’ютерах, а також давали відповіді на питання про своє самопочуття.

Читайте також: Чим харчуватися, щоб міцніше спати (і які продукти проганяють сон)

Експеримент показав, що після ночі недосипу, в учасників дослідження настрій був помітно гіршим, ніж напередодні, не кажучи вже і про результати завдань, вирішених на комп’ютері.

Після такої ночі волонтери, за словами вчених, були на 24% більше дезорієнтовані, на 29% більше депресивні і на 43% більше втомленими.

Потім учасникам експерименту дозволили спати лише протягом 4 годин. Результати були ідентичні, як після ночі з перерваним сном.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button