Екологія

Рекорди відновлюваної енергетики в 2017 році

Відновлювана енергетика зробила якісний стрибок у 2017 році.

Рекорды возобновляемой энергетики в 2017 году

1. Майже вся Земля перейде на чисту енергетику до 2050 року

Згідно з останніми дослідженнями, три чверті країн світу повністю відмовляться від викопного палива вже через 32 роки. Приблизно 132 країни світу в середині XXI століття будуть отримувати енергію виключно від вітру, сонця, води та біопалива. Це навіть краще, ніж могли мріяти автори Паризької угоди.

2. Китайська провінція цілий тиждень жила на відновлюваній енергії

Китай давно страждає від проблем з екологією через величезну кількість промислових підприємств, автомобілів з ДВЗ та вугільних електростанцій. Тому країна стала одним з найбільших інвесторів в чисту енергетику. Як наслідок, цього літа провінція Цінхай з населенням близько 5,6 млн осіб змогла цілий тиждень прожити виключно на «зеленій» енергії.

3. Каліфорнія ставить рекорди на зло Трампу

Дональд Трамп заперечує глобальне потепління, але це зовсім не означає, що його країна зобов’язана так само помилятися. Тому в травні Каліфорнія побила рекорд по використанню поновлюваних джерел енергії, частка яких склала 62,7% від загального енергоспоживання. А з урахуванням гідроелектростанцій, ця цифра склала 80%.

4. Індія поступово відмовляється від вугілля

Ще одна з найбільших країн світу потихеньку розвертається в бік відновлюваної енергетики. Вугільна промисловість в Індії завдяки розквіту сонячної енергетики стає нерентабельною. Так, вуглевидобувна компанія ” Coal India, оголосила про свої плани закрити 37 вугільних шахт, які становлять приблизно 9% всіх вугільних шахт компанії, до березня 2018 року.

5. Коста-Ріка 300 днів жила на чистій енергії

Країна Центральної Америки з населенням 5 млн осіб цілих 300 днів жила на поновлюваних джерелах енергії. У 2016 році Коста-Ріка протрималася на чистій енергетиці 250 днів, а роком раніше — 299 днів.

6. Німеччина перетворила вугільну шахту в станцію зберігання енергії

Закриті вугільні шахти можуть служити на благо країні. Це на своєму прикладі довела Німеччина, перетворивши шахту глибиною 600 метрів в місті Боттроп в гідроакумулюючу електростанцію на 200 МВт. Цієї потужності вистачить на 400 тисяч будинків. Вона буде працювати за принципом акумулятора і накопичувати надлишки енергії від сонячних панелей і вітряних млинів.

7. Сонячна електростанція у вигляді панди

У Китаї побудували сонячну електростанцію у вигляді гігантської панди. Вона розташована в Датуне, і в найближчі 25 років виробить 3,2 мільярда кіловат-годин електроенергії. Що може бути краще? Тільки ще більше таких гігантських «сонячних панд».

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button