Фото

Репортаж з морського дна, або 10 найвідоміших затонулих кораблів, що перетворилися на пам’ятки для дайверів

Марс – відмінно збережений корабель першого покоління трьохмачтових суден.

За статистикою ООН, в даний час на дні світового океану знаходиться більше 3 мільйонів кораблів, які зазнали корабельної аварії в різний час. Серед потонулих кораблів є і жертви морської стихії, і військових баталій, і неякісної роботи суднобудівників. Сьогодні багато затонулих кораблів стали справжніми пам’ятками, ваблячими дайверів. У нашому огляді 10-ка кораблів з морського дна.

1. Шинкоку Мару

Японський корабель Шинкоку Мару.
Японський корабель часів Другої Світової війни, потоплений американською торпедою в 1942 році. Залишки корабля розкидані по морському дну на глибині від 9 до 40 метрів. Весь корпус судна покритий коралами. Відмінно збереженне машинне відділення. Довжина корабля 152 метри.

2. Ліна

Залишки суховантажу Ліна.
Залишки суховантажу Ліна лежать на дні Адріатичного моря, недалеко від мису острова Црес. Це місце користується великою популярністю у дайверів, завдяки тому, що залишки корабля чудово збереглися. Затонув суховантаж в 1914 році на шляху з Італії в Хорватію.

3. Невідомий радянський корабель

Невідомий радянський корабель.
В 2003 році в південній частині Червоного моря був виявлений сучасний затонулий корабель. Попередній огляд дає підстави припускати, що це був радянський корабель-шпигун.  Шкода, та ніяких подробиць дайверам дізнатися не вдалося, так як ні слідів аварії, ні документів на кораблі знайти не вдалося.

4. Пол Палмер

Пятимачтова шхуна Пол Палмер.
Пятимачтова шхуна Пол Палмер затонула дорогою в Мен у Вірджинії в 1913 році. Зараз корабель занесений до реєстру місць, які представляють історичну цінність. Побудована шхуна, згідно з документами, була в 1902 році, а виявлена на дні тільки 2000.

5. Марс

Марс – відмінно збережений корабель першого покоління трьохмачтових суден.
Відмінно збережений корабель першого покоління трьохмачтових суден. Затонув Марс у 1564 року, в результаті морського бою. Імовірно корабель ходив під стягом Священної Римської імперії. Затоплений був шведським судном в Балтійському морі.

6. Корабель-примара

Корабель-привид.
У Балтійському морі в 2003 році був виявлений так званий «Корабель привид». Належність судна встановити не вдалося, однак він затонув приблизно в XVII столітті. Швидше за все, корабель належав до голландського флоту.

7. Умбрія

Умбрія – італійський вантажний корабель.
Італійський вантажний корабель, який став першою втратою флоту країни у Другій Світовій війні. Корабель перевозив боєприпаси і був узятий в конвой британськими силами. На той момент Італія ще не вступила у війну, а тому британці не мали формального права відкрити вогонь. Замість цього, англійці планували захопити судно, як тільки буде оголошена війна. Щоб цього не сталося, капітан Умбрії віддав наказ затопити судно.

8. Тистлегорм

Вантажний корабель Тистлегорм.
Британський вантажний корабель Тистлегорм був потоплений німецькими штурмовиками в 1941 році помилково. Німецькі льотчики прийняли судно за броненосець і скинули на нього кілька торпед. Знайти Тистлегорм вдалося лише через десятиліття після закінчення війни завдяки зусиллям Жак-Верба Кусто.

9. Данноттар

Вантажний корабель Данноттар.
Виявлений всього 10 років тому, корабель Данноттар йшов з Австралії до США. Побудований він був в 1874 році і затонув у своєму першому рейсі. Вантажний корабель, судячи з усього, йшов з вантажем вугілля.

10. Янніс

Вантажний корабель Янніс.
Вантажний корабель Янніс затонув у 1983 році, наскочивши на рифи біля берегів Саудівської Аравії. Причини аварії до сьогодні не відомі, однак розташування рифів в цьому районі було добре відомо мореплавцям, що дає підставу вважати, що зіткнення сталося в шторм або ж через недбалість капітана.

Натхнення: www.novate.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button