Людина

Вчені знайшли ключ до вічного життя

Вчені з’ясували, як вимкнути процес старіння у черв’яків, що, в кінцевому підсумку, може призвести до розробки механізму стримування старіння в організмі людини.

21b8018ae4aa19f447da4729dbde305d

Дослідження показало, що стан клітин дорослих черв’яків починає погіршуватися, коли вони досягають статевої зрілості. Це відбувається тому, що особливий генетичний перемикач «вимикає» певні процеси, які захищають клітини в організмі. Виявлення цього перемикача важливо, тому що люди теж мають генетичний перемикач, і це означає, що в майбутньому вчені зможуть затримати старіння і розвиток певних дегенеративних захворювань.

Генетичні перемикачі запускають процес старіння шляхом виключення стресових реакцій клітин, які захищають клітини, зберігаючи важливі білки функціональними. Отримані дані спростовують теорію про те, що старіння є серією випадкових подій.

Дослідники вивчили прозорі аскариди C. Elegans і знайшли цей перемикач, який «скидає» зародкові стовбурові клітини в ранньому дорослому віці. C. Elegans які мають біохімічне середовище, схоже до людського, є популярним інструментом вивчення біології старіння і використовуються для моделювання захворювань людини. Знання про те, як відбувається процес старіння в клітинах, може допомогти вченим в один прекрасний день зрозуміти, як затримати розвиток дегенеративних захворювань, пов’язаних зі старінням.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button