Здоров'я

Риб’ячий жир виявився марним в боротьбі зі старінням мозку

Американські медики з’ясували, що риб’ячий жир і омега-3 жирні кислоти, які в ньому містяться, не захищають, всупереч розхожим думкам, мозок від старіння і зниження розумових здібностей в літньому віці. Про результати дослідження розповідає Національний інститут зору США, а його результати були представлені в журналі JAMA.

27-08-15-foto-600x397-1

Дані висновки були отримані в ході масштабного рандомізованого дослідження AREDS і його «спадкоємця» AREDS2, в рамках якого Емілі Чу (Emily Chew) з Національного інституту зору в Бетесде та її колеги намагалися оцінити, як дієта впливає на ймовірність розвитку дегенеративних хвороб сітківки в літньому віці.

Продуктом цих спостережень став особливий набір антиоксидантів і мінералів, який, як показала перевірка на іншій групі добровольців, уповільнював руйнування нервової тканини сітківки. В ході AREDS2, як розповідають медики, вони спробували поліпшити цю суміш, додавши в неї омега-3 жирні кислоти.

Протягом наступних шести років, з 2006 по 2012 рік, Чу і її колеги стежили за змінами у стані очей і мозку у ще однієї команди з майже п’яти тисяч добровольців з усіх куточків Сполучених Штатів, які брали поліпшену суміш AREDS, що страждали від початкових фаз руйнування сітківки або перебували у групі ризику.

Як показали ці спостереження, омега-3 кислоти не тільки не захищали нейрони сітківки від смерті і старіння, але і не чинили сприятливої дії на мозок добровольців і не перешкоджали зниженню гостроти розуму і пам’яті. Аналогічним чином, два популярні засоби для захисту очей — рослинні пігменти лютеїн і зеаксантин — виявилися марними для захисту очей і мозку.

Даний факт, як відзначають дослідники, говорить про те, що заяви фармацевтичних компаній про те, що риб’ячий жир захищає мозок, не відповідають дійсності — їм слід поміняти свою рекламну політику.

Натхнення: www.nanonewsnet.ru

Кнопка «Наверх»