Здоров'я

Антибактеріальні засоби гігієни – 5 причин відмовитися від них

У чомусь популярність антибактеріальних засобів гігієни обумовлена недобросовісною рекламою. Застосування антибактеріальних засобів не тільки марне, але й небезпечне для здоров’я!

Антибактеріальні засоби гігієни – 5 причин відмовитися від них

1. Отруйний триклозан

Майже у всіх антибактеріальних гігієнічних засобах міститься антибіотик триклозан. Ця речовина досить широкого спектра дії. Проте він досить токсичний для організму і може призводити до розвитку різних патологій.

Численними дослідженнями неодноразово було доведено, що часте застосування триклозану знижує захисні сили організму. У ряді досліджень говориться про те, що триклозан погіршує якість сперми, а також призводить до порушення в ендокринній системі. Триклозан також здатний проникати через плацентарний бар’єр, викликаючи розвиток вад у плода. Крім того, ця речовина проникає в грудне молоко і негативно діє на здоров’я малюка.

2. Загроза для корисної мікрофлори

Як показують дослідження, триклозан активний не тільки відносно патогенних мікроорганізмів, але і корисної мікрофлори. Він не проявляє вибірковості, і щоденне його вживання призводить до загибелі корисних бактерій і грибків, що мешкають на слизових оболонках і шкірі.

Що де відбувається, коли втрачається корисна мікрофлора? На її місце приходять інші бактерії – більш небезпечні для людини. Таким чином, в надії захиститися від бактерій, при використанні антибактеріальних засобів людина ризикує отримати інфекцію.

Читайте також:

3. Стійкість до антибіотиків

Коли людині призначають курс антибіотиків, то лікар завжди попереджає пацієнта про важливість дотримання всіх термінів і дозувань. В іншому випадку можуть виникати проблеми. Так, якщо антибіотик використовувати безконтрольно, то деякі патогенні мікроорганізми виробляють до нього стійкість. Вони стають своєрідними «супербактеріями», яким не страшні антибактеріальні препарати.

Тривале використання антибактеріального мила та інших засобів гігієни з триклозаном (наприклад, зубної пасти) призводить до того, що деякі патогенні бактерії стають стійкими до дії антибіотиків, і позбутися від них стає складно.

4. Токсичні продукти розпаду

Триклозан – антибіотик, який розкладається під дією світла і води. І все б нічого, але одним із продуктів розпаду триклозану є діоксин. Це токсична речовина, що володіє канцерогенними властивостями.

При змиванні в каналізацію діоксин потрапляє в ґрунт і ґрунтові води, а потім отруйні речовини знову потрапляють в організм людини.

 

5. Антибактеріальні засоби не діють миттєво

Більшість антибактеріальних засобів гігієни насправді такими не є. Так, для того щоб триклозан почав знищувати бактерії, плівка миючого засобу повинна покривати шкіру до 20 хвилин. З міркувань безпеки будь-які гігієнічні засоби змиваються зі шкіри як можна швидше, і антибактеріальний ефект просто не встигає реалізуватися.

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button