Здоров'я

Реставрація зубів: відгуки (відео)

Не кожна людина може похвалитися красивими, здоровими і рівними зубами, однак сучасна естетична стоматологія зробила величезний прорив у можливостях вирішення таких проблем. Зробити це можна, вдавшись до реставрації зубів. Ми розповімо, що таке реставрація зубів, якою вона буває, як виконується і чого можна досягти завдяки існуючим методикам.

30-06-15-foto-600x358-1

1) Що таке реставрація і якою вона буває

Реставрація зубів – методика, що дозволяє відновити зовнішній вигляд зуба із збереженням його функціональних здатностей, кольору і природного вигляду. Розрізняють два види реставрації: пряма (полягає у поетапному відновленні зруйнованої частини зуба за допомогою нашарування композитного матеріалу невеликими порціями на пошкоджену ділянку зуба і подальше твердіння його за допомогою світлодіодної лампи) і непряма (відновлення пошкодженої частини зуба за допомогою вінірів, люмінірів, компонірів або керамічних коронок).

[ads2] Окремо варто відзначити можливість реставрації фронтальних (передніх) зубів, її можна виконати декількома способами:

 • Художня реставрація (нарощування) — цей метод використовується при незначному руйнуванні коронкової частини зуба, відновлення відбувається за допомогою сучасного фотокомпозитного матеріалу.
 • Відновлення коронки зуба з вестибулярної сторони за допомогою надміцних вінірів або люмінірів. Виконується така процедура за кілька прийомів, які включають в себе підготовку зуба, зняття відбитків, виготовлення протеза і момент остаточної фіксації коронки на зуб.

2) Переваги і можливості реставрації

Реставраційні методики сучасної стоматології — це відновлення функціональних здібностей зубів і їх зовнішнього вигляду. Використовувані технології дозволяють досягти таких можливостей:

 • Відновлення анатомічної форми повністю зруйнованої коронкової частини зуба.
 • Усунення щербинок, відколів, тріщин, стертостей, діастеми (тріщини між сусідніми зубами).
 • Кардинальна зміна форми зуба, його нахилу і положення, довжини, ширини, розмірів.
 • Коригування кольору, відтінки, тони емалі .

3) Як відбувається пряма реставрація

Процес реставрації зубів складається з декількох етапів:

 • Підготовчі заходи. Полягає в проведенні гігієнічної чистки зубів, визначенні та підборі кольору за шкалою Vita.
 • Підготовка відновлюваної порожнини. Якщо потрібно, лікар робить місцеву анестезію і починає препарування тканин (видаляється стара пломба або висвердлюються уражені і пошкоджені тканини зуба).
 • Ізоляція робочої поверхні. Для цього використовується коффердам — спеціальна латексна хустка, яка надійно захищає порожнину зуба від попадання слини (волога погіршує адгезію пломбувального матеріалу з поверхнею тканин зуба).
 • Відновлення анатомічної форми зуба. Якщо необхідно (при руйнуванні коронки зуба більш ніж на 50%), лікар фіксує в каналі зуба штифт. Коронка зуба відновлюється пломбувальними матеріалами з урахуванням підібраного напередодні кольору.
 • Заключна обробка. Передбачає остаточне моделювання, шліфовку та поліровку нанесеної пломби.

4) Проведення непрямої реставрації

Ця методика, крім роботи лікаря-стоматолога, вимагає участі зубних техніків, які в зуботехнічній виготовляють з попередньо виконаним відбиткам точні моделі ваших зубів і готові протези (вініри, коронки, люмініри). Виконується непряма реставрація в кілька етапів:

 • Після визначення кольору матеріалу майбутнього вініра лікар препарує зуб, трохи сточуючи його фронтальну поверхню (0,5-1,5 мм).
 • Потім робиться відбиток зубів верхньої та нижньої щелеп, після чого лікар на місці виготовляє тимчасову конструкцію, яка фіксується на тимчасовий цемент і використовується пацієнтом до моменту виготовлення постійної.
 • Фіксація постійної конструкції проводиться на спеціальний, який має високі адгезивні властивості композитний клей, який ретельно склеює поверхню штучного матеріалу коронки з тканинами зуба.

Реставраційні можливості естетичної та ортопедичної стоматологій величезні. Завдяки нанотехнологіям, що застосовуються в сучасній стоматології, можна з точністю підібрати тон штучного матеріалу, який повністю буде імітувати емалеві тканин здорового зуба (при цьому зуб залишається живим, в ньому видаляються лише пошкоджені або мертві тканини).

Натхнення: sovetclub.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button