Земля

Рідкісні види організувалися в “гетто” для боротьби за виживання

Вчені прийшли до висновку, що рідкісні види тварин і рослин можуть створювати своєрідні гетто, щоб успішно конкурувати з більш поширеними видами фауни і флори. Про це пише прес-служба Женевського університету з посиланням на статтю наукового журналу Nature Ecology & Evolution.

Згідно з еволюційною теорією Чарльза Дарвіна, краще пристосовані види з великою чисельністю в більшості випадків виживають своїх нечисленних і менш пристосованих опонентів. Проте так відбувається не завжди: це довело дослідження 326 видів зі всього світу, яке зробили біологи зі Швейцарії та Швеції.

Вони прийшли до висновку, що нечисленні види для виживання збираються в співтовариства, своєрідні гетто. Це допомагає їм уникати тиску з боку більш конкурентоспроможних видів.

“Співтовариства тварин і рослин організуються в “етнічні квартали”, які часом можна зустріти в деяких великих мегаполісах”, – пояснив керівник наукової групи Жоакін Калатайу.

Зокрема, на одному з островів в Індонезії вчені спостерігали за колонією коралових поліпів виду Montipora digitata. Він домінує в цій екосистемі, однак монополії пальчатій монтипорі заважають пекучі корали (Millepora) і корали, які належать до сімейства Clavaria (Рогатикові). Щоб вижити, ці поліпи ростуть поруч один з одним.

Відповісти на питання, чому така ситуація вступає в протиріччя з еволюційною теорією, вчені поки не можуть.

“Конкретні механізми, згідно з якими рідкісні види формують такі групи, залишаються невідомими. Для цього потрібні подальші дослідження”, – укладає ще один дослідник Маркус Штофель.
Зібрані вченими наукові відомості можуть бути затребувані в різних сферах, включаючи медицину та охорону рідкісних видів тварин і рослин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments