Екологія

Рівень атмосферного CO2 в даний час офіційно є найвищим за всю історію людства

Шокуючі нові спостереження з Обсерваторії Мауна-Лоа на Гаваях показали, що рівні атмосферного вуглекислого газу (CO2) досягли 415 частин на мільйон, що є найвищою концентрацією в історії людства.

“Це перший раз в історії людства атмосфера нашої планети мала понад 415 ppm CO2″, – сказав метеоролог Ерік Холтхаус у своєму твіттері. “Не тільки у письмовій історії, не тільки з моменту винаходу сільського господарства 10 000 років тому. З того часу, як мільйони років тому з’явилися сучасні люди. Ми не знаємо такої планети, як ця.”

Рекордні рівні CO2 перевищують аналогічний сплеск, який стався три мільйони років тому в епоху пліоцену. У той час, коли атмосферний CO2 сягав десь від 310 до 400 частин на мільйон, середня глобальна температура, за оцінками, була на три градуси вище, ніж сьогодні.

ООН попередила, що навіть якщо викиди CO2 будуть успішно скорочені для досягнення цілей Паризької угоди, температура Землі все ще буде продовжувати рости між 3 і 5 градусами за Цельсієм протягом наступних трьох десятиліть.

Згідно з дослідженням, опублікованому в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, підвищення температури на 3 або 4 градуси викличе каскадні події, які можуть перетворити планету в “тепличний” стан, що зробить багато частин земної кулі повністю непридатними для життя. У цей момент люди мало що могли зробити, щоб виправити завдану шкоду.

Йохан Рокстрем є виконавчим директором Стокгольмського центру стійкості і одним із співавторів дослідження PNAS.

“П’ятдесят років тому це було б відкинуто як паніка, але тепер вчені стали дійсно стурбовані”, – сказав Рокстрем. “Я дуже сподіваюся, що ми помиляємося, але як учені ми несемо відповідальність за те, щоб дослідити, чи дійсно це так. Ми повинні дізнатися про це зараз. Це так терміново. Це одне з найбільш екзистенціальних питань у науці.”

Кетрін Річардсон з Копенгагенського університету також була співавтором документа PNAS:

“Ми відзначаємо, що Земля ніколи в своїй історії не мала квазістабільного стану, який приблизно на 2C тепліше, ніж доіндустріальний, і припускаємо, що існує значний ризик того, що сама система” захоче “продовжувати потепління з-за всіх цих інших процесів – навіть якщо ми зупинимо викиди. Це передбачає не тільки скорочення викидів, але і багато іншого.”

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button