Людина

Дистанційна робота робить нас щасливішими?

Для багатьох людей ранковий підйом і подальший похід в офіс – непросте завдання. Саме їм, в першу чергу, варто розглянути варіант дистанційної роботи. У такого типу зайнятості є свої переваги, і вони не обмежуються тільки можливістю працювати прямо в піжамі і домашніх капцях, як кажуть вчені з Університету Алабами в Бірмінгемі (США).

У початку 2013 року стався витік пам’ятки для співробітників компанії Yahoo, де говорилося, що при роботі на дому незмінно доводитися жертвувати швидкістю і якістю.

Але доктор філософії Скотт Бояр (Scott Boyar), ад’юнкт-професор з Університету Алабами в Бірмінгемі, сказав, що не варто поспішати з висновками. На його думку, успішність домашньої зайнятості залежить від самого працівника. Перш ніж зважитися на роботу поза офісом, працівник повинен поставити собі кілька простих запитань: – чи та я людина, яка може дозволити собі інтегрувати роботу в сімейне оточення? – Чи зможу я планувати свій робочий день самостійно і зберігати мотивацію протягом всього дня? – Чи зможу я боротися зі спокусою пропустити робочий день взагалі?

Якщо на всі три питання людина відповідає ствердно, то він дійсно готовий до роботи вдома. Якість роботи і швидкість при цьому не постраждають, а сам працівник зможе правильно збалансувати роботу і своє особисте життя.

У той же час не можна забувати, що вдома дуже багато чого відволікає: діти, тварини, телевізор, домашні справи. І тільки людина з доброю самодисципліною здатна повноцінно працювати поза офісом. Однак важливо, що робота в домашніх умовах дозволяє зручніше поєднувати особисте життя і справи. Так, можна, наприклад, підлаштувати свій розклад під графік дітей: починати роботу поки вони сплять і робити перерву для того, щоб відвезти їх до школи, а потім знову приступити до роботи і т.д. І як не дивно, при правильній організації робочого графіка, та ж робота вдома може бути виконана швидше, ніж в офісі.

Через неформальні відносини між співробітниками робота в офісі часто перемежовується з особистими розмовами і вирішенням особистих проблем. Крім того, співробітники нерідко утворюють невеликі підгрупи, часом ворогуючі одна з одною, і тим самим знижують ефективність праці. Робота на дому не має всіх цих недоліків.

Також доктор Скотт Бояр зазначає, що у роботи на дому є й інші переваги: як особисті (економія на транспортних витратах, економія часу), так і в глобальному масштабі (зниження впливу на навколишнє середовище через скорочення транспортного потоку).

На думку вченого, сучасні компанії не повинні повністю виключати можливість роботи поза офісом. Такий тип роботи дає можливість співробітникам вдало поєднувати особисте життя і виконання своїх обов’язків. Це, у свою чергу, призводить до скорочення стресів від роботи і підвищенню лояльності до компанії, в якій людина працює. А яка компанія не мріє про відданих і відповідальних співробітниках?

У майбутньому багато компаній зможуть відмовитися від стаціонарних офісів, тому що це забезпечує вигоди як найманому працівникові, так і власникові компанії. У першого з’являється можливість планувати час, а у другого – скоротити витрати на офіс, транспорт і т.д.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button