Технології

Військовий проект «Plan X» виведе хакерські кіберпротистояння на новий рівень 3D-візуалізації

Схоже, що зона бойових дій військовослужбовців зусиллями таких організацій, як агентство DARPA, частково переміститься з жарких пустель і тропічних джунглів у цілком затишний для солдатів кіберпростір. Проект, що проходить під назвою «Plan X», передбачає використання солдатами віртуальних комп’ютерних технологій з такою ж легкістю, з якою вони поводяться з вогнепальною зброєю під час несення служби.

foto_cikavosti_21.06.2014-03_resized

Що ж буде представляти із себе «Plan X»? Фахівці DARPA мають намір перенести цифрову площину комп’ютерних баталій, відобразивши її у вигляді 3D-моделі, в яку зможе зануритися солдатів за допомогою шолома віртуальної реальності Oculus Rift. Якщо провести аналогію і теоретично змоделювати, на що стане схожою візуальна складова роботи в такому інтерфейсі, то досить згадати фантастичні кінофільми. Саме там багаторазово обігравався схожий сценарій, а досить старе кіберпанк-кіно «Джонні Мнемонік», де головний герой керував тривимірним інтерфейсом за допомогою шолома віртуальної реальності, виявиться цілком актуальним на сьогоднішній день.

Читайте також: 10 військових технологій майбутнього, які знаходяться в активній розробці

Насамперед перед DARPA стоїть завдання не лише уніфікувати хакерські битви, зменшивши число учасників у відображенні зломів програмного забезпечення фахівців, але і прибрати з ланцюжка такі елементи, як клавіатура і комп’ютерна миша. Ключовим аспектом, на думку керівника проекту Френка Паунда (Frank Pound), стане здатність людини до імпровізації в критичних ситуаціях без необхідності концентрувати увагу на додаткових маніпуляторах. За всі інші умови для роботи відповідальний продуманий і гнучкий інтерфейс нової програми.

У випадку з «Plan X» описати основну концепцію можна наступними словами: перед розробниками стоїть завдання зімітувати щось схоже з класичною військовою операцією і битвою в реальному світі, для яких і навчаються військовослужбовці, і спробувати відтворити їх в тривимірній кіберплощині, замінивши озброєного противника на хакера, стрілецьку зброю і техніку – на програмний код, а навички ведення бою та володіння зброєю – на віртуальні команди і рухи.

На додаток до шолома віртуальної реальності агентство при Міністерстві оборони США, яке займається створенням голографічного сенсорного столу, що зможе проектувати в реальному часі тривимірне голографічне зображення, і яке не вимагає використання спеціальних окулярів або інших пристосувань. В завдання «розумного столу» буде входити візуалізація комп’ютерних мереж, географію місцевості з інформацією про місце розташування армійських частин і безліч інших функцій, актуальних під час проведення групових брифінгів та віддалених конференцій. Крім того, доступність і інтуїтивно зрозумілих принципи роботи стануть не просто пріоритетними, а базовими аспектами для реалізації програми.

Читайте також: DARPA хоче створити повністю безшумний мотоцикл для військових

Приймати участь у «Plan X» повинні зовсім не професійні хакери зі стажем і відповідними навичками, а звичайні середньостатистичні солдати різних воєнізованих підрозділів. Френк Паунд також розповів, що його програмне забезпечення повинно підтримувати одночасну роботу з 300 тис. користувачами, а сама система просто зобов’язана знаходитися в розпорядженні кожної військової бази, інформаційних центрів на борту кораблів, а також в тактичних оперативних центрах.

Орієнтовна дата початку демонстрації представникам Міністерства оборони США і членам Кібернетичного командування американської армії наочною 3D-візуалізованої моделі цифрових систем, створеної зусиллями співробітників DARPA, намічена на жовтень 2017 року. Правда, варто відразу зазначити, що проект може і зовсім залишитися лише концептом системи для відображення кіберзагроз. За попередньою інформацією, Міністерство різко скоротило кількість виділених коштів на передові розробки, тому у DARPA є в запасці 8 місяців, щоб продемонструвати хоча б попередню модель своєї концептуальної ідеї.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button