Технології

Робот для збору врожаю зриває до 9 яблук за хвилину (відео)

Дослідники з австралійського Університету Монаша створили робота, призначеного для збору яблук в садах. Проєкт покликаний допомогти вирішити через COVID-19 проблему нестачі сезонних робітників, багато з яких зазвичай приїжджали з-за кордону.

Новий робот, використовуючи систему з кількох відеокамер і алгоритми глибокого машинного навчання, самостійно шукає плоди на деревах. На розпізнавання одного яблука потрібно менше 200 мілісекунд. Електронна система аналізує інформацію про форму фрукта, його орієнтації в просторі й розташуванні точки з’єднання з гілкою, що забезпечує високу точність дій, необхідну для акуратного збору врожаю.

«Робот зриває яблука спеціально розробленим м’яким захопленням, оснащеним пневмоприводом, чотирма незалежно керованими важелями і всмоктуючою системою, яка ефективно утримує і скидає фрукти, зводячи до мінімуму пошкодження плодів і самого дерева, – розповідає доктор Чао Чен, який очолював дослідницьку групу. – Крім того, усмоктувальна система втягує яблуко в захоплення, дозволяючи зменшити глибину занурення механізму в крону, що сприяє також збереження оточуючих плід пагонів. Захватний пристрій здатний зривати з дерева понад 85% всіх яблук, призначених для збирання ».

За словами дослідників, робот виявляє понад 90% яблук, які перебувають на відстані близько 1,2 метра від нього і потрапляють в зону огляду камер. Розробники також зазначають, що їх пристрій розрахований на застосування при будь-яких погодних умовах і освітленні.

В ході польових випробувань, проведених в цьому році, робот пошкодив менш як 6% зібраних фруктів, обірвавши у них плодоніжки. Втім, навіть з таким дефектом яблука залишаються придатними для роздрібного продажу.

При роботі установки з потужністю, вдвічі меншою від максимально можливої, на виконання всіх операцій по збору одного яблука, включаючи розпізнавання фрукта, його зривання і відкладання в ємність, потрібно 12,6 секунди. Оптимізація захоплення і скидання плодів дозволила скоротити час робочого циклу приблизно до 9 секунд. Тепер при функціонуванні в режимі максимальної продуктивності робот витрачає на кожне яблуко всього 7 секунд.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button