Технології

Енергетика: сонячні батареї заощадили людям 67 мільярдів доларів

Щоб зменшити викиди вуглецю, які спричиняють серйозні зміни клімату, світові потрібно використовувати відновлювані джерела енергії. Сонячна енергія обіцяє зіграти вирішальну роль в майбутньому, але головне, звичайно, ціна технологій. І тут все не так погано, вважають американські дослідники.

Image by Erich Westendarp from Pixabay

Група вчених з Університету Джорджа Вашингтона, США, підрахувала, що великий і глобалізований ланцюжок поставок заощадив країнам десятки мільярдів доларів на витратах з виробництва сонячних панелей. До того ж дослідження американських фахівців показало, що якщо в майбутньому реалізувати стійку політику, яка обмежить вільний потік товарів, талантів і капіталу, до 2030 року вартість сонячних панелей буде набагато вище.

Нова робота американських вчених – перша в своєму роді, де оцінюється економія витрат в глобальному ланцюжку створення підсумкової вартості для сонячної промисловості: з урахуванням того, що багато країн ввели політику, спрямовану на націоналізацію поставок технологій відновлюваної енергії. Вчені вважають, така політика (введення тарифів на імпорт) може ускладнити зусилля щодо прискорення масового впровадження відновлюваних джерел енергії.

“Необхідно проводити політику, яка сприяє співпраці та глобальному ланцюжку створення вартості низьковуглецевих енергетичних технологій», — говорить Джон Хелвестон, провідний автор дослідження, доцент інженерного менеджменту та системної інженерії. “Хоча робота зосереджена на одній галузі — сонячній – ефекти, які ми тут описуємо, стосуються і інших галузей відновлюваної енергії (енергія вітру та/або електромобілі)».

Дослідження розглядало історично встановлені потужності, а також вихідні матеріали та дані про ціни для розгортання модулів сонячних панелей у США, Німеччині та Китаї — трьох найбільших країнах, що впроваджують сонячну енергію — між 2006 і 2020 роками.

За підрахунками, глобальний ланцюг поставок сонячної енергії заощадив країнам сукупно 67 мільярдів доларів: 24 мільярди доларів економії для США, 7 мільярдів доларів економії для Німеччини та 36 мільярдів доларів економії для Китаю. Якби кожна з трьох країн прийняла активну націоналістичну торговельну політику, яка обмежувала транскордонне навчання за той самий період часу, ціни на сонячні панелі в 2020 році були б значно вищими: на 107% у США, на 83% вище в Німеччині та на 54% вище в Китаї.

“Наше дослідження показує, що міжнародне співробітництво є ключем до вирішення проблеми глобальної зміни клімату», — зазначив Ган Хе, доцент кафедри енергетичної політики Університету Стоні-Брук. “Націоналістична політика завдає шкоди кожній країні і може призвести до невиконання нагальних кліматичних завдань». 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments