Технології

Робот із США тільки що пройшов тест на самосвідомість

Робототехніки з Політехнічного інституту Рансселера в Нью-Йорку створили тріо роботів, яких відправили на класичний тест на самосвідомість «загадка мудреця» — і один з них пройшов його.

В цій загадці вигаданий король вибирає собі нового радника і для цього запрошує трьох мудрих людей своєї країни. Він обіцяє, що змагання будуть чесними, а потім одягає їм на голови один з двох капелюхів – білий, або синій, і ставить умову: перший чоловік, який точно визначить колір свого капелюха, стане новим радником короля.

Селмер Брінгсйорд створив ідентичні умови для трьох роботів – двом з них було заборонено розмовляти, а потім всіх трьох запитали, хто з них як і раніше може говорити. Кожен з них спробував відповісти «Я не знаю», але тільки один домігся успіху – як тільки він почув свій власний голос, він зрозумів, що не був безмовним, і сказав «Пробачте, тепер я знаю!»

Однак, оскільки всі три робота були запрограмовані однаково, ми технічно можемо заявити, що всі три пройшли тест на самосвідомість.

Це випробування може звучати досить простим завданням для людини – але для робота це зовсім не так. Робот повинен почути і зрозуміти питання, потім почути свій власний голос, що говорить «Я не знаю», і відрізнити його від голосів інших роботів, пов’язати його з попереднім питанням і вирішити, що він може говорити.

Логічні загадки на зразок цієї, вимагають елемент самосвідомості, критично важливі у створенні роботів, які здатні розуміти свою роль в суспільстві. Успішно пройшовши безліч подібних випробувань, роботи, як сподіваються їх творці, зможуть освоїти набір людиноподібних здібностей, які в комбінації будуть володіти реальною корисністю.

Робота Брінгсйорда буде представлена на конференції RO-MAN, яка пройде в Японії з 31 серпня по 4 вересня 2015 року.

Ах так, до речі! Ви хочете знати правильну відповідь на загадку мудреця? Що ж, змагання будуть чесними тільки в одному випадку – якщо всі капелюхи будуть однакового кольору.

Натхнення: gearmix.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button