Технології

Робота навчили імітувати рухи оператора-людини (відео)

Розробники роботів прагнуть створити пристрої, які здатні як можна більш точно виконувати рухи створені людиною. Це необхідно для заміни людей на виробництві, в торгівлі або в медицині.

Група вчених з Іллінойського університету і Массачусетського технологічного інституту продемонстрували унікальні можливості робота HERMES, що має дві ноги і маніпулятори. Під час презентації пристрій з високою часткою правдивості повторював всі рухи оператора.


Просте на перший погляд ім’я HERMES, насправді означає Високоефективні роботизовані механізми та електромеханічні системи (Highly Efficient Robotic Mechanisms and Electromechanical Systems). Використання спеціального програмного забезпечення і пристроїв забезпечує передачу даних про переміщення людини і перетворює їх в сигнали для управління роботом. При цьому існує зворотний зв’язок, що дозволяє оператору відчувати напрям руху кінцівок HERMES

Використання нового винаходу дозволяє роботу виконувати деякі особливо точні побутові функції, які раніше були недоступні машинам, наприклад, розлити по чашках чай або нарубати дрова. Для більшої стійкості робот HERMES створений в зменшеній в три рази копії людини.

В даний час розробники ліквідують найбільш очевидні проблеми проєкту: запізнювання сигналу, розробку бездротової передачі сигналу, замість існуючої провідний. Також належить тривале навчання робота складним по траєкторії руху.

Джерело: news.mit.edu

Натхнення: 24gadget.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button