Технології

Американські вантажівки переходять на газ

Завдяки сланцевому буму газ коштує на 38% дешевше дизеля, а виробники стали випускати газові двигуни для великовантажних автомобілів

Американські компанії, що здійснюють доставку товарів автотранспортом (включаючи Lowe’s, Procter & Gamble, UPS, які розташовують одними з найбільших вантажних автопарків в країні), переходять на використання великовантажних автомобілів, що працюють на природному газі. Вони вважають, що відмова від дизельного палива дозволить їм скоротити витрати.

18217341_news_bigpic

Продавець товарів для дому Lowe’s має намір перевести на газ свою службу доставки, що складається з декількох сотень вантажівок, до 2017 р. У Procter & Gamble вже 7% вантажівок працюють на газі, і за два роки їх частка може збільшитися на 20%. UPS планує придбати 1000 вантажних автомобілів з газовим двигуном до кінця 2014 р., а FedEx – перевести на газ 30% далекомагістральних вантажівок протягом найближчого десятиліття.

І це тільки початок: за прогнозами, близько 5% всіх великовантажних автомобілів, проданих в 2014 р., будуть працювати на газі. У 2013 р. цей показник складе всього 1%. «Протягом п’яти років 30% наших вантажівок можуть перейти на газ», – заявляє Айк Браун, керівник логістичної і транспортної компанії NFI Intermodal, що здійснює постачання для Lowe’s в Техасі і володіє близько 2200 трейлерів.

Нова тенденція виникла у зв’язку з радикальним зниженням цін на газ на внутрішньому ринку. Вартість 1 л стисненого природного газу становить приблизно $ 0,63, тоді як 1 л дизельного палива коштує $ 1,02.

Крім того, вже існують газові двигуни, здатні обслуговувати великовантажні автомобілі вагою до 36 т. Перший 12-літровий газовий двигун компанії Cummis Westport надійшов у продаж у липні. У наступному році виробник вантажівок Volvo представить газовий двигун для своїх автомобілів.

Комерційні компанії, що використовують інші типи вантажівок, також стрімко переходять на газ. Близько 60% всіх нових придбаних у цьому році сміттєвозів працюють на природному газі. У цих машинах в основному використовується 8,9-літровий двигун, представлений на ринку вже кілька років. Потреба в таких вантажних автомобілях особливо відчувається в містах. Наприклад, компанія “Маяк” допоможе здійснити вантажоперевезення будь-якої складності, автомобілі якої відчутно заощадять на паливі, будь вони на газу.

Найбільша американська сміттєзбиральна компанія Waste Management перевела на газ приблизно 15% з 22 000 машин. Близько 90% автомобілів, які вона придбає в майбутньому, також будуть працювати на газі, що допоможе їй заощадити від $ 15 000 до $ 20 000 на рік у розрахунку на один автомобіль. «Було б занадто ризиковано переходити на природний газ, якби ми думали, що дизель буде коштувати дешевше, – говорить генеральний директор Waste Management Девід Стайнер. – Але ми бачимо, що ціни на газ залишаться нижчими в порівнянні з цінами на дизель ».

Експансія газу в якості палива для вантажівок обмежена зараз дефіцитом заправних станцій і часом, що витрачається на наповнення бака. Наприклад, Lowe’s звернулася до NFI Intermodal з проханням почати використовувати працюючі на газі машини для обслуговування магазинів в Пенсільванії, проте їй ще доведеться почекати, поки буде створена необхідна інфраструктура.

Крім того, працюючі на газі вантажівки вартують на $ 40 000-50 000 вище, ніж звичайні дизельні, ціна яких становить близько $ 120 000. В основному це пояснюється наявністю у них великого паливного бака з вуглецевого волокна, необхідного для зберігання стиснутого або скрапленого газу. Для компаній, що володіють великим парком вантажівок, це може вилитися в багатомільйонні витрати.

Найбільша газозаправна компанія в країні Clean Energy Fuels намагається вирішити проблеми як з інфраструктурою, так і з цінами на автомобілі. Техаська компанія The Irving, заснована нафтовиком Томасом Буном Пікенс, вже має більше 400 заправних станцій і будує мережу заправок по всій країні. Нещодавно вона запропонувала компаніям-перевізникам вигідні умови оренди нових вантажівок – за ту ж ціну, що й дизельні моделі. «Тепер компанії можуть почати економити гроші», – заявляє її президент Ендрю Літтлфейр.

Двигуни внутрішнього згоряння і дизелі відносно легко можуть бути переведені на газ. Принцип роботи цей самий, однак вимагає деяких модифікацій через відсутність виділення змащення самим паливом.

«У газового двигуна дуже гарна цінова пропозиція, – говорить представник компанії Ryder Systems, одного з найбільших покупців вантажівок у США. – Так, багато ми не знаємо. Поки не дуже зрозуміло, які технологічні платформи отримають розвиток, як складатиметься інфраструктура заправок. Є й інші питання. Але все можна вирішити».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button