Здоров'я

Деякі продукти не вгамовують, а посилюють голод, попереджають дієтологи

Як правило, це продукти з високим глікемічним індексом. Вони швидко перетравлюються і різко підвищують рівень цукру в крові. В результаті людина майже відразу після їжі стикається з голодом, що призводить до переїдання.

До таких продуктів відноситься білий хліб із просіяного борошна, який майже не містить клітковини. Також у списку виявився сік. В ньому теж немає клітковини, зате багато цукру. Тому краще пити сік з м’якоттю або смузі. Солоні закуски, такі як крекери або чіпси однозначно розпалюють апетит. Потім, після солоного часто хочеться солодкого. А це пряма дорога до булочок, тортів, кексів.

foto_cikavosti_07.08.2014-08

Фастфуд, алкоголь, страви італійської кухні, суші, пластівці на сніданок і штучні підсолоджувачі небезпечні для здоров’я і фігури. В їжі з фаст-фуду містяться кінські дози солі і цукру. Приміром, після картоплі фрі часто розвивається зневоднення, яке виражається у вигляді голоду.

Читайте також: Сучасний хліб небезпечний, твердять вчені

Спиртне провокує зниження рівня лептину – гормону, що відповідає за насичення. Плюс, алкоголь зневоднює тіло, позбавляючи його енергії. А найпростіший спосіб компенсувати брак енергії – з’їсти що-небудь. Італійська кухня, характеризується великою кількістю пасти і піци, небезпечна з тієї ж причини, що і білий хліб. Перетравлюються такі страви досить швидко.

Суші поєднують корисну рибу з білим рисом. І саме через рис почуття голоду швидко повертається. Можна замінити білий рис коричневим, в якому більше клітковини. Що стосується пластівців на сніданок, то багато з них навантажені цукром. Яскравий приклад – Cornflakes. А ось штучні підсолоджувачі, які можна зустріти, наприклад, у дієтичній колі, обманюють мозок. Він чекає припливу енергії від цукру, але нічого не отримує. В результаті відчуття голоду посилюється ще більше (організм вимагає енергії).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button