Екологія

Росія завдала природі Україні шкоди на десятки мільярдів доларів

Заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Євгеній Федоренко заявив, що орієнтовна сума шкоди, яку російські війська завдали природі України, вже сягнула $35 млрд і щодня зростає.

Це сталося на четвертому засідання Регіональної асамблеї EU4Environment, написав Федоренко у Facebook.

Він зазначив, що за останні 20 років це перший у світі міжнародний конфлікт із такою значною шкодою довкіллю. Його наслідки відчуватиме весь світ, адже довкілля не має локального характеру.

“Саме тому світ не стоїть осторонь наших проблем та разом з нами протистоїть агресору”, – сказав він.

На заході Федоренко також розповів партнерам про довкіллєву складову Плану відновлення України, над яким наразі працює Уряд. До розробки розділу “Екологічна безпека” було залучено понад 200 експертів. Визначено 76 природоохоронних проєктів, на реалізацію яких потрібно €25,5 млрд.

Він підкреслив, що у рамках Плану відновлення важливо запустити 9 нагальних реформ у сферах:

  • управління відходами;
  • державного екологічного контролю;
  • регулювання промислового забруднення;
  • комплексного моніторингу довкілля;
  • управління природоохоронними територіями тощо.

Стратегічна ціль Плану – чисте та безпечне довкілля та відбудова за принципами циркулярної економіки.

Федоренко також подякував європейським колегам за увагу до України, їхню принципову позицію та підтримку.

Так Клое Алліо, керівниця операційного відділу “Економічне співробітництво, енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище” Представництва ЄС в Україні, відхначила, що Євросоюз активно реагує на те, що відбувається в Україні, вже прийняв безпрецедентний пакет допомоги та продовжить мобілізувати весь спектр своїх інструментів для оцінки невідкладних потреб України.

Федоренко додав, що він підтримує твердження, що програми та проєкти ЄС важливі для вирішення викликів, з якими сьогодні стикається Україна, а також для подальшого прогресу в реалізації  євроінтеграційних реформ.

“Тож маємо суттєвий перелік завдань, які будемо виконувати спільно. Переконаний, що за акумуляції зусиль, Україна обов’язково досягне своєї мети – не лише повернеться в точку відліку 24 лютого, але стане ще кращою, ніж була до російського вторгнення”, – сказав він.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments