Екологія

Сушильні машини викидають в повітря величезну кількість мікропластику, більше ніж пральні

Щоб перемогти мікропластик, нам потрібно знати, звідки він з'являється

Дослідження показало, що одна сушильна машина може бути відповідальною за викидання 120 мільйонів мікропластикових волокон у повітря щороку! Раніше вчені загострювали увагу на пральних машинах, але, як виявилося, вони завдають меншої шкоди.

Згідно з дослідженнями професора Кеннета Люнга, директора Державної ключової лабораторії забруднення морського середовища (SKLMP) та хімічного факультету Міського університету Гонконгу, сушильні машини є одним з основних джерел забруднення атмосфери мікроволокнами.

Як відзначають фахівці, головна проблема в боротьбі з мікропластиком полягає в тому, що люди не завжди знають джерело забруднення. “Як тільки ми дізнаємося джерело, ми зможемо почати контролювати його за допомогою простих методів“, – сказав Люнг.

Мікроволокна являють собою поширену групу мікропластиків. Під час прання та сушіння тертя призводить до того, що матеріали втрачають волокна. Через їх невеликий розмір багато прослизають через фільтри в сушильних машинах і потрапляють в навколишнє середовище. Раніше їх вже виявляли у воді, їжі і навіть в плацентах ненароджених немовлят! Ці крихітні пластикові частинки були виявлені навіть у найвіддаленіших регіонах, від Арктики до високих шарів тропосфери Землі.

В рамках нового дослідження вчені сушили одяг з поліестеру і бавовни під час окремих 15-хвилинних циклів. Вони вимірювали, скільки мікроволокон було випущено через вентиляційний отвір машини. У той час як натуральні матеріали, такі як бавовна, теж залишають волокна, вони можуть перетравлюватися тваринами і «відносно швидко розкладатися в навколишньому середовищі», проте мікроволокна з поліестеру не можуть похвалитися такими властивостями.

Команда підрахувала, що кожна “сушарка” щорічно виробляє і викидає в повітря від 90 до 120 мільйонів мікроволокон. Результати також показують, що сушильні машини виділяють в повітря в 40 разів більше мікроволокон, ніж пральні машини в воду, якщо порівняти навантаження однакового розміру. Єдиний варіант “порятунку” від такого типу забруднення — розробка нових фільтрів. Зараз команда Люнга займається цим питанням.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button