Різні цікавинки

Сучасні міфи про вагітність

Вагітність – це завжди період очікування і хвилювання, з яким в усі часи було пов’язано безліч забобонів і міфів. І наш час – не виняток. Тільки міфи тепер стали більш “технологічні”.

Про найпоширеніші помилки вагітних жінок, або розповсюджені мифы о беременности ви знайдете на сторінках “Svitmam”, а  ми вам розповімо далі про декілька з них.

foto_cikavosti_06.09.2014-01_resized

Міф № 1. Під час вагітності не можна їсти все червоне: м’ясо, яблука, рибу, також цитрусові, бобові і так далі – буде алергія у дитини.

По-перше не червоне, а помаранчове. І не тільки цитруси, а й, наприклад, морквина, можуть викликати алергію у майбутньої мами. Правда, зовсім виключати їх з раціону не варто, але обов’язково уважно стежте за своєю реакцією на такі продукти.

А ось з приводу «всього» червоного люди явно помиляються. Наприклад, вагітній жінці необхідно їсти продукти, яке містять білки – рибу і м’ясо. І особливо корисно так зване зріле червоне м’ясо, споживання якого служить відмінною профілактикою залізодефіцитної анемії, яка нерідко виникає під час вагітності.

Міф №2. УЗД шкідливо – воно негативно впливає на дитину.

До цих пір шкода від проведення ультразвукового дослідження (УЗД) ніким не доведена, а от його діагностична користь очевидна.

Згідно сучасним нормам, за час вагітності має бути виконано три ультразвукових дослідження стану плода. І якщо здоров’я мами і малюка в порядку, більшу кількість досліджень не потрібно. Але якщо існують серйозні свідчення для більш частого застосування УЗД, не можна відмовлятися від його проведення – адже так можна не впізнати про прийдешні проблеми.

«Зайві» УЗД призначаються фахівцем зазвичай, щоб відслідковувати стан плаценти, особливості розвитку плоду і його стану тільки тоді, коли в цьому є реальна необхідність.

Міф №3. Набряки при вагітності неминучі, але їх можна зняти сечогінними «травками».

Набряки при вагітності – ознака того, що в організмі щось не в порядку. Правда, треба враховувати місце локалізації набряків, час, поява і супутні чинники.

Зовсім уникнути набряків при вагітності, як правило, не вдається, але завжди треба розуміти причину їх утворення. Причини показують результати аналізів, згідно з якими лікар призначає лікування. А ось спроби самостійно позбавитися від зайвої рідини в організмі за допомогою «травичок» не лише неефективні, але й небезпечні – багато препаратів заборонені для застосування під час вагітності. У кожному разі, в цей період будь-які лікарські препарати має призначати тільки лікар, який веде вагітність.

Міф №4. Вітамінні препарати під час вагітності шкідливі, треба їсти натуральне.

Дієтологи кажуть, що сучасна людина відчуває гострий дефіцит вітамінів – оскільки її раціон став значно біднішими за калорійністю і не здатний вмістити всі необхідні вітаміни. Вагітні жінки в наш час не відчувають підвищеної потреби в калоріях. Крім того, вони не завжди можуть їсти абсолютно всі продукти. У той же час потреба у вітамінах і мінеральні речовинах у них вища, ніж зазвичай.

Щоб малюк нормально ріс і розвивався в утробі, а мама не страждала від нестачі вітамінів, розроблені спеціальні вітамінні комплекси для вагітних. Набір корисних речовин підібраний в них з урахуванням потреб жінки, яка чекає дитину, і з дотриманням усіх пересторог. Але, в будь-якому випадку, вітамінні комплекси, як і інші ліки, повинен підбирати лікар, провідний вагітність.

Міф №5. Не можна різко кидати курити при вагітності – у дитини буде стрес.

Вагітна жінок не повинна ні в якому разі курити. Більш того, вчені довели, що малюк, чия мама курила всю вагітність, народжується вже з готовою залежністю від нікотину. Адже більшість токсичних речовин з тютюну досить легко проникають через плаценту.

Якщо не вдалося кинути курити ще на етапі планування вагітності, вже точно варто відмовитися від тютюну відразу, як тільки ви дізналися про майбутнє появі малюка. На початку вагітності на допомогу мамі, що кидає палити, прийде токсикоз, при якому навіть знайомі смаки і запахи нерідко викликають огиду, і сама думка про сигарету призводить до блювотних позивів.

А додатковою мотивацією нехай стане думка про те, що, викурюючи чергову сигарету, ви позбавляєте дитину в першу чергу кисню. Малюки, що відчувають нестачу кисню ще до народження, часто народжуються з дефіцитом ваги, недорозвиненими легенями та іншими проблемами.

Міф №6. Вагітній жінці не можна подорожувати.

Вагітності між собою дуже сильно відрізняється. Якщо жінка здорова, то у неї немає особливих обмежень на їзду на поїзді, машині або авіаперельотах. Правда, перед тривалою подорожжю їй все-таки варто проконсультуватися зі своїм лікарем. Але після сьомого місяця вагітності активні поїздки варто припинити. Наприклад, літати на літаку вже не рекомендується. Багато міжнародних авіакомпанії взагалі не пускають жінок на пізньому терміні вагітності на борт своїх літаків.

Крім того, якщо у вагітної жінок є певні чинники ризику розвитку кровотечі, викидня, невиношування вагітності, або з’явилися набряки або підвищений тиск, до поїздок варто підійти дуже виважено. Можливо, краще залишитися вдома.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button