Технології

Створено “інтелектуальний” перев’язувальний матеріал

Лабораторія Гарвардського університету і Технологічного інституту Массачусетсу представила інноваційний бинт, який здатний стежити за станом рани і самостійно лікувати її.

3-28-02-2015-600-407

Гарвардський університет і Массачусетський технологічний інститут відкрили спеціальну лабораторію, де спільними зусиллями намагаються зробити медичні послуги більш ефективними. Першою інновацією у сфері медицини, створеної на базі нової лабораторії, стала “розумна” перев’язка для якнайшвидшого загоєння ран.

[ads2] Новинка може похвалитися цілим списком можливостей. По-перше, бинт в змозі самостійно відслідковувати стан рани. Для цього в перев’язку вбудовані датчики і сенсори, вони контролюють кількість кисню, що надходить до поверхні рани, температуру і рівень кислотності. По-друге, якщо почнуться ускладнення, бинт без лікарського втручання може вирішити всі проблеми. Зсередини перев’язка обладнана контейнерами, наповненими ліками. Препарати використовуються в разі потреби. Бинт активує функцію нагріву, і ліки починає надходити до поверхні рани.

2-28-02-2015-600-337

Якщо виникла бактеріальна інфекція або просто щось пішло не так, “розумний” перев’язувальний матеріал повідомляє про це лікаря, посилаючи на його комп’ютер спеціальні сигнали. Далі лікар повинен вирішити, чи потрібно пацієнтові антибіотик, і, якщо він потрібний, натиснути кнопку, щоб відправити препарат в рану. Ліки весь цей час зберігається в окремій кишені всередині бинта і використовується лише за призначенням лікаря.

Читайте також: Нові ліки для солдатів американської армії

Зараз лабораторія знаходиться в пошуку фінансування. Додаткові гроші потрібні для того, щоб удосконалити перев’язку і довести до повноцінного зразка, готового до продажу. Якщо все піде за планом, то у магазинах “інтелектуальний” бинт з’явиться років через два.

1-28-02-2015-600-337

Натхнення: innoros.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button