Технології

Сонячні панелі замаскували під стародавню черепицю для пам’ятників Помпеї

Інженери розробили технологію, за допомогою якої можна створювати сонячні батареї, відповідні міському ландшафту стародавніх поселень.

На археологічних пам’ятках в парку Помпеї і португальському місті Евора встановили сонячні панелі, замасковані під давньоримську плитку і теракотові цеглини. Технологія не знижує ефективність роботи батарей і зберігає історичний ландшафт.

Фотоелектричні елементи Tegosolar виготовлені з тонкоплівкового аморфного кремнію з потрійним з’єднанням: кожен з шарів поглинає синє, зелене і червоне світло сонячного спектру відповідно. Конструкція гнучка і легко адаптується під потрібний дизайн без втрати ефективності, відзначають розробники.

Пристрій панелей Coppo Invisible Solar. Зображення: dyaqua

Для додання ефекту старовини розробники використовують нову технологію Coppo Invisible Solar. Такі батареї складаються з одного неподільного корпусу з високою стійкістю, який приховує вбудовані в нього фотогальванічні елементи. Робота модуля заснована на покритті фотоелемента нетоксичним і дисперсним полімерним з’єднанням, спеціально розробленим для стимуляції поглинання фотонів.

Вони виглядають точно так само, як теракотові плитки, які використовували римляни, але виробляють електроенергію, необхідну нам для освітлення фресок. Габріель Цухтрігель, директор археологічного парку Помпеї

Розробники відзначають, що за допомогою Invisible Solar фотоелементів можна надати вигляду каменю, дерева, бетону і цегли. Це дозволяє використовувати пристрої на різноманітних об’єктах. Повідомляється, що приховані сонячні панелі буде найближчим часом встановлені на архітектурних пам’ятках в Хорватії та Португалії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button