Наука

Класична музика і білий шум не поліпшили когнітивні здібності

Австралійські вчені дізналися, що прослуховування класичної музики і білого шуму не сприяє поліпшенню здібностей, пов’язаних з обробкою суперечливої інформації. А білий шум навіть погіршує їх.

Image by Pexels from Pixabay

Попередні дослідження показали, що класична музика може позитивно впливати на здатність людей обробляти суперечливу інформацію. Нейробіологи вважають, що її прослуховування корисно для полегшення різних нейропсихологічних розладів. Незважаючи на це, питання залишається маловивченим. Вчені з Університету Монаша (Австралія) провели своє дослідження з цього питання, результати якого опублікували в журналі Frontiers in Neuroscience.

У роботі брали участь 67 студентів, яких просили пройти два різних тести — колірний і словесний. Це робили при різних умовах – коли фоном грала класична музика, при білому шумі і в тиші. Інтервал між випробуваннями становив кілька днів.

Словесний тест Струпа – широко використовуваний нейропсихологічний тест, що оцінює здатність людини обробляти суперечливу інформацію. WCST, або колірний тест, – ще одне випробування, яке часто використовують для вимірювання виконавчих функцій, зокрема навичок абстрактного мислення і когнітивної гнучкості людей.

Після тестів вчені аналізували результати когнітивних навичок під час їх проходження. З’ясувалося, що ні музика, ні білий шум не підвищували рівень когнітивних здібностей учасників, а останній, як і інші стресові фактори, навіть погіршував його. Принаймні, це стосувалося обробки суперечливих стимулів. Аналіз літератури показав, що класична музика може впливати на поліпшення деяких когнітивних здібностей, не пов’язаних з обробкою суперечливої інформації, але точно не білий шум.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments