Технології

Розроблено недорогий органічний напівпровідник для електроніки майбутнього

Nature: Шведські вчені розробили новий метод виробництва надпровідників, який не потребує рідкісних або дорогих матеріалів

Органічні напівпровідники поступово замінюють жорсткі кремнієві в цифрових дисплеях, сонячних панелях, екранах телевізорів і імплантах. Шведські вчені розробили новий метод їхнього виробництва, який не потребує рідкісних або дорогих матеріалів. Єдиний витратний матеріал – це кисень. У результаті органічні напівпровідники стають більш провідними. Дослідження було опубліковане в журналі Nature.

Новий метод передбачає занурення провідного пластику в спеціальний розчин солі – фотокаталізатор – і подальше освітлення його світлом протягом короткого часу, в результаті чого утворюється провідний пластик, легований p-металлом. Thor Balkhed / Eureka Alert

У виробництві органічних напівпровідників використовуються легувальні добавки, що підвищують провідність і підвищують характеристики пристрою. Вони сприяють руху електричних зарядів усередині напівпровідникового матеріалу. Щоправда, через високу реактивність звичайні легувальні добавки або нестабільні, або дорогі, або складні у виробництві, або все відразу.

Вчені з Лінчепінгського університету створили інноваційний метод легування, в якому застосовуються тільки легко доступні матеріали. Як відправну точку вони використовували природний процес фотосинтезу і змогли зімітувати його, щоб підвищити провідність і ефективність органічних напівпровідників.

Пластик, що проводить електрику, занурюється в сольовий розчин – фотокаталізатор, а потім на дуже короткий час опромінюється світлом, розповідає IE. Час опромінення визначає рівень легування. Розчин можна використовувати повторно, а “єдиний витратний матеріал” – це кисень із повітря. У хімії цей процес відомий, але в виробництві органічних напівпровідників його раніше не застосовували.

“Усі компоненти можна виготовляти одразу і легувати одночасно, а не поетапно, що робить технологію більш масштабованою”, – наголосив професор Сімоне Фабіано.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button