Технології

Тепло людського тіла стане джерелом електроенергії

Група корейських вчених розробила гнучкий і легкий термоелектричний генератор для електропостачання пристроїв, що носимо зі собою. Основне завдання, яке стояло перед дослідниками – мінімізувати втрати теплової енергії, не приносячи в жертву зручність використання пристрою.

teplo_liudyny_450

В даний час широко використовується дві основні групи термоелектричних генераторів: органічні (гнучкі та придатні для тривалого контакту з людською шкірою, але володіють низькою продуктивністю) і неорганічні (ефективні, але важкі, жорсткі і громіздкі).

Читайте також: DualWingGenerator: вітрогенератор з крилами, як у птаха

Дослідники з KAIST використовували склоткатину як верхню і нижню підкладки для свого термогенератора, між шарами якої розташований неорганічний термоелектричний матеріал.

Такий підхід дозволив значно скоротити питому масу генеруючого матеріалу (вона становить близько 13 г / см ?), що важливо для таких пристроїв. Розробникам вдалося синтезувати «пасту» з термоелектриків з різним типом провідності (p – або n -), які вони наносили на склотканину за допомогою трафарету. У результаті дослідники отримали тонку (порядку сотень мікрон) плівку з чергуючими термоелектричними матеріалами з ??провідністю p – або n – типу – саме таке поєднання необхідно для отримання термоелектрики.

Читайте також: Домашній генератор: безкоштовне паливо та електрика

Отриманий пристрій не втрачав своїх якостей навіть після 120 циклів згинання-розгинання, при цьому радіус вигину міг становити до 20 мм. Також, за питомою об’ємною потужностю новий генератор в десятки разів перевершував всі створені раніше гнучкі аналоги.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button