Технології

Розроблено одяг, що перетворює людину на хамелеона

Часом у житті виникають ситуації, коли здатність одягу злитися з оточенням може стати дуже до речі. Таким чином, наприклад, можна уникнути неприємної зустрічі.

Текстильний дизайнер з Будапешта зробила перші кроки для створення одягу, який зможе змінювати колір, як хамелеон. Її експериментальний матеріал здатний змінювати колір за кілька секунд, використовуючи ряд електронних пристроїв.

emmac

Юдіт Естер Карпаті створила інтерактивну тканину, скориставшись допомогою програміста та інженера-електронщика.

“У текстильному дизайні мене найбільше цікавлять динамічно мінливі поверхні, структури, а також інтеграція інтерактивних технологій в текстильну промисловість. У своїх роботах я шукаю нові шляхи взаємодії між людиною і тканиною”, – написала вона у своєму блозі.

Читайте також: Одяг майбутнього — костюм з живлячими вас водоростями

Тканина, в якій використовується створена нею технологія, названа винахідником “Хромосонік”, складається з мікроконтролера Ардуіно з 12В джерелом живлення і 20 користувацькими друкованими платами, керуючих і контролюючих 4 промислових джерела живлення 24В DC. Юдіт створила свою тканину, щоб перетворити цифрові медіа в текстильне мистецтво.

“Мій дослідний проект вивчає, як світ цифрового носія стає відчутним через текстильне середовище. Я мала намір розширити області текстильного ремесла і дизайну до медіа-дизайну”, – говорить авторка.

Продемонстровані тестові зразки реагують на зміну характеристик навколишнього середовища, таких як температура і тиск. Виражається їх реакція в зміні кольору і малюнка.

Читайте також: Одяг, що відводить піт

“Зразки являють собою гнучку тканину з інтегрованими електронними пристроями. Візерунки генеруються з звукових файлів. Теплові чутливі статичні шаблони створюють динамічно змінюючі моделі. Глядачі також можуть залишати сліди на поверхні при дотику”, – розповіла Карпаті в інтерв’ю Mail Online.

Дизайнер вважає, що створена нею технологія вже незабаром зможе вийти на новий рівень, якщо їй вдасться залучити до роботи більше число експертів.

[youtube]96382IfB25Q[/youtube]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button