Здоров'я

Розсіяний склероз: перші симптоми

Розсіяним склерозом називають запальне захворювання, що знаходиться в прогресуючій стадії і має хронічний характер. В ході його придбання людина стикається з ураженням роботи центральної нервової системи. Вона перестає активно працювати з-за відповіді, яка виглядає як реакція імунітету на нервові клітини, їх зв’язок в головному мозку. Про дане захворювання чули багато людей, але вони не знають його симптомів, не можуть уявити системи лікування. Лікарі запевняють, що людині потрібно і важливо знати про особливості перших ознак та перебігу даної хвороби.

На початкових стадіях людина не стикається з симптомами, які мають специфічний характер. Найчастіше вони є звичайними, можуть бути схожі на ознаки появи інших поширених захворювань. Тому лікарі стикаються з проблемою довгого пошуку справжньої причини появи подібного стану пацієнта. Вони починають відокремлювати конкретні симптоми і намагаються скласти чітку картину для кращого розмежування.

До основних проявів даного захворювання лікарі відносять появу оніміння, сильного поколювання в різних частинах тіла (людина може зіткнутися з ним навіть вночі, часто порушується режим сну). Пацієнт стикається з постійною слабкістю в м’язах, йому важко брати навіть легкі предмети, відразу починає з’являтися неприємне почуття. При розсіяному склерозі сильно страждає зорова система: може погіршуватися зір, з’являється біль в очах, предмети починають двоїтися. Так само порушується координація, може сильно крутитися голова, виникають проблеми з нормальною стійкістю під час ходьби. Нерідко стає складно говорити і пов’язувати між собою довгі речення.

З-за великої різноманітності симптоматики лікар часто довго ставить потрібний діагноз. Часто симптоми проявляються неявно, можуть йти і знову повертатися до пацієнта. З первинних обстежень людина проходить огляд невролога, офтальмолога, який оцінює стан диска зорового нерва. До появи сучасних технологій огляди у лікарів були єдиним порятунком на шляху виявлення певного захворювання. Зараз для цього використовують МРТ, КТ. Лікарі радять робити МРТ головного та спинного мозку. Ці дослідження відбуваються з використанням спеціальної рідини для точного виявлення стадії даного захворювання. Вона дозволяє відстежити, чи не знаходиться склероз у стані загострення. Корисним буде і дослідження викликаних потенціалів. Його зараховують в функціональний спосіб виявлення різних хвороб. Процедура покаже, як проводяться імпульси в головному і спинному мозку. Щоб діагноз підтвердився, слід провести спінальну пункцію для отримання потрібної кількості рідини зі спинного мозку для більш точного аналізу.

Причин появи розсіяного склерозу досить багато. До найпоширеніших відносять спеціальний механізм, що виникає після нападу на нервову систему лімфоцитів, що знаходиться в тілі. Процес часто відбувається разом з інфекцією, яка виникла через вірус. Часто таким вірусом є хронічний його прояв (наприклад, герпес). Є й інша причина, лікарі говорять про порушення в генетичному коді. Вони призводять до погіршення стану нейроглії, клітин, що допомагають нормально працювати нервовій системі. Впливовим на перебіг хвороби фактором є і низький рівень вітаміну D.

Кнопка «Наверх»