Здоров'я

Міф про «безпечні» наркотики – реальність чи казка?

У суспільстві давно прижилися деякі помилкові і дуже небезпечні судження щодо наркотиків і всього, що з ними пов’язано. Це стосується і уявлення про існування так званих нешкідливих наркотиків, які, нібито, не приводять до залежності, не шкодять здоров’ю і т. д. Легенди і міфи про безпечні наркотики – це всього лише жалюгідна спроба заспокоїти себе. Тому вкрай важливо внести ясність у це питання, звільнивши людей від їх свідомого полону.

foto_cikavosti_01.07.2014-08_resized

Неправильне уявлення про наркотики і наркозалежність сформувалося із-за широкого впровадження його в маси самими наркоманами, які не знаходять іншого способу виправдати власну згубну звичку. Крім того, таким способом наркоділки прагнуть залучити в ряди наркозалежних все більше число людей, адже там, де є вигода, мораль відсутня.

Найбільш небезпечні помилки

 

Найвищим ступенем небезпеки є думка, згідно з якою наркозалежність – всього лише «шкідлива» звичка, а не страшна хвороба. Саме нерозуміння цього робить пристрасть до наркотиків хворобою. Цей міф про «безпечні» наркотики насильно, наполегливо нав’язується «початківцям» наркоманам, які поки не усвідомлюють повною мірою всієї серйозності проблеми.

Читайте також: Предки сучасної людини регулярно вживали психотропні речовини і спиртне

Фактично ж медицина давно підтвердила, що наркоманія – це важка хвороба, важковиліковна і вкрай серйозна. Складність ситуації підтверджує той факт, що методи її лікування недосконалі, і ліків від наркозалежності поки що ще немає.

Наслідками такої хвороби стає фізіологічна залежність від наркотиків, повна деградація особистості, руйнування організму в цілому. Залежність тягне за собою нездатність функціонування внутрішніх органів, що, в свою чергу, призводить до повного фізичного і психологічного виснаження.

Ще один міф про «безпечні» наркотики стосується «легких» препаратів, які, нібито, не викликають звикання. Суть помилковості цієї думки зводиться до того, що вони зовсім не безпечні для здоров’я.

«Легкі» наркотики також мають негативний ефект на організм, але він трохи менш помітний. А найголовніше – такі наркотики, в будь-якому випадку, є першою сходинкою на шляху до важкої наркотичної залежності.

Страшні не всі наркотики?

Прихильники думки про безпеку деяких наркотичних засобів посилаються на те, що не так давно ліки з наркотичними елементами у складі (кодеїн, трамадол та ін) реалізовувалися у вільному продажу практично в кожній аптеці. Але цей міф заснований на проблемі іншого роду – недосконале законодавство і абсолютна неувага влади до здоров’я суспільства.

Небезпечним для здоров’я є навіть набільш слабший наркотик – конопля, марихуана, гашиш. Палити ці «травички», значить, своїми руками наносити шкоду здоров’ю.

Психологи в один голос твердять, що вживання марихуани може викликати приховані психічні хвороби, включаючи шизофренію і психози. Куріння травички веде до залежності, позбавитись якої без медичного втручання складно. До того ж перехід від куріння травички до ін’єкційного прийому наркотиків є логічним продовженням, уникнути якого починаючому наркоману дуже непросто.

Читайте також: Чи палить лялька або героїнова держава

Наркоманія в силу неможливості виправдати своє існування стрімко обростає різними міфами та хибними припущеннями. Насправді у неї є одна дуже жорстока правда – залежна від наркотиків людина перестає об’єктивно сприймати реальну загрозу життю.

Запам’ятайте! Всі без винятку наркотики небезпечні! Відрізняється лише ступінь їх небезпеки і сила руйнівного впливу на організм. А віра у безпечні наркотичні засоби – це лише віра в те, що можна заподіяти собі смерть безпечним способом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button