Головна / Технології / Розумні дороги: викличуть «швидку», забезпечать Інтернетом

Розумні дороги: викличуть «швидку», забезпечать Інтернетом

Смартфони, розумні холодильники, розумні міста — все навколо пов’язано. Інтернет речей зростає на очах, і тільки дороги як були суцільним асфальтом, так і залишаються. Або вже ні?

Стартап, заснований у штаті Канзас, США, обіцяє створити розумні дороги, впровадивши технології 21 століття в саме дорожнє покриття.

Компанія Integrated Roadways хоче замінити звичайний асфальт складними бетонними плитами, які дадуть звичайним дорогам можливість помічати автомобілі і знати, де вони знаходяться, в реальному часі. Знаючи, де знаходяться машини, і з якою швидкістю вони рухаються, дороги можуть, по теорії, першими відреагувати на можливу аварію і викликати рятувальників. Вони також можуть збирати інформацію про свій стан, попереджати про пробки і радити вибрати водіям більш безпечний і ефективний маршрут.

Integrated Roadways також говорить, що така система може стати основою для мережі 5G, так як в такому випадку в майбутньому не знадобиться нова інфраструктура, і сигнали можна буде посилати прямо по вбудованому в дороги оптоволокну.

Начебто все добре, але, якщо вдуматися, навіщо це потрібно? Навколо і так суцільні засоби стеження, так навіщо ще оснащувати подібними пристроями дороги? І залишається питання: хто буде мати до них доступ, скільки інформації про людей будуть збирати такі смарт-дороги? Нам треба буде приймати якісь умови та положення, перш ніж в’їхати на таку трасу, і у чому така кардинальна вигода такого покриття в умовах повсюдного GPS і зв’язку?

У своєму демо-відео Integrated Roadways згадує, що дороги будуть будуватися не на гроші держави, а на кошти третіх осіб, які потім будуть використовувати інформацію від доріг для цілей реклами. Тобто мова йде про інтерактивні білборди і рекламу, прив’язану до місцевості. Але що конкретно будуть отримувати ці майбутні спонсори? Поки невідомо, але компанія вже працює з Транспортним департаментом Колорадо, хоча поки що тільки на рівні концепції.

 
comments powered by HyperComments