Технології

У США показали атомний реактор, який в сто разів менше звичайного

Компанія NuScale Power із США продемонструвала модульний атомний енергетичний реактор, який в сто разів менше звичайного. Їх можна встановити в кілька рядів для збільшення або зменшення потужностей відповідно до потреб.

Атомний реактор наступного покоління NuScale дуже малий у порівнянні з нинішніми діючими реакторами в США — його розмір такий же, як у двох шкільних автобусів. Він безпечний для установки в кластери відповідно до потреб конкретного виробництва. З-за відносно невеликих розмірів такі реактори набагато простіше укладати в захисні пристрої і вони більш безпечні навіть у випадку аварійних ситуацій.

Інженери впевнені, що традиційні американські ядерні станції мають короткий термін служби, і часто ця технологія просто застаріла. Вони відзначають, що в майбутньому їх доведеться замінювати більш сучасними рішеннями, і реактор NuScale може підійти для цього.

Цей пристрій виробляє 2450 МВт електроенергії на годину, його активна зона охолоджується шляхом циркуляції прісної води, як це відбувається на сучасних атомних станціях. Дослідники впевнені, що близько ста атомних станцій по всій території США, можна замінити тисячею невеликих станцій, які будуть виробляти стільки ж енергії більш безпечним способом.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button