Головна / Людина / Вчені знайшли мозок у прямій кишці

Вчені знайшли мозок у прямій кишці

Вчені з Австралії знайшли в прямій кишці мозок. За словами фахівців, там розташовується масивний нервовий центр, що відповідає за масу функцій в організмі.

Ученые нашли мозг в прямой кишке

Дослідники встановили, що болі в кишечнику і різні відчуття в області п’ятої точки і живота викликають пучки складних нейронів, розташовані вздовж прямої кишки. Розумовий механізм головного мозку безпосередньо пов’язаний з ними, проте сам згусток може працювати і автономно, відповідаючи за те чи інше почуття.

За словами вчених, група нейронів виконує функцію контролю м’язової структури кишечника. При порушенні її роботи у людини може спостерігатися нетримання. Нейрони можуть дратуватися під час менструального болю у жінок, через що вони відчувають неприємні відчуття.

В ході проведеного фахівцями досвіду вдалося встановити, що головний нейронний центр може зміщуватися залежно від особливостей організму. Зокрема, «мозком» піаніста є його пальці. Ця фраза насправді має сенс, так як нервові закінчення на руках стають основними в процесі гри на інструменті. Аналогічна ситуація простежується і з кишечником.

 
comments powered by HyperComments