Здоров'я

Розвинений інтелект може підштовхнути до алкоголізму

Прийнято вважати, що, як правило, алкоголем зловживають люди недалекі. Але останні дослідження в університетах Великобританії і США доводять зворотнє. Чим вище у людини IQ, тим частіше вона вживає міцні напої. При цьому, якщо оцінювати обсяг вживаного спиртного за один вечір, люди з розвиненим інтелектом зазвичай випивають більше за інших.

Був проведений окремий експеримент. Добровольців розбили на п’ять груп за показниками IQ і опитали щодо частоти і обсягу вживання спиртних напоїв. В групі осіб з високим IQ було дійсно багато людей з чітко вираженою схильністю до алкоголізму. Якщо показник інтелекту знаходився на середньому рівні, схильність була не настільки явно виражена. При цьому, якщо випивала вагітна жінка, IQ її дитини знижувався на кілька пунктів. Що стосується залежності розвитку алкоголізму та рівня інтелекту, то в чому її причина, фахівці достепенно не знають.

А от коли людина вибирає як методу боротьби зі стресом спиртне, це однозначно прямий шлях до алкоголізму. Дана група людей зазвичай більше п’є і частіше зривається, встановили в Університеті Дьюка. На думку експертів, поведінка зумовлена особливостями будови мозку. Зокрема, у алкоголіка відзначається гостре бажання отримувати задоволення і неправильна оцінка ризику.

Натхнення: medinfo.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button