Здоров'я

Кава знижує ризик розвитку аритмії – дослідження

Регулярне споживання кави пов’язане зі значно нижчим ризиком розвитку аритмій, згідно з дослідженням, представленим нещодавно в рамках онлайн-зборів Товариства ритму серця (Heart Rhythm Society): HRS 2020 Science.


Юн-Кім Чон, доктор медичних наук, з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско, і його колеги, досліджували зв’язок між звичним споживанням кофеїну і ризиком аритмії серед 357 022 учасників у британському біобанку.

Дослідники виявили, що протягом 5,25 років спостереження було діагностовано 8 159 випадків аритмій (6 999 миготливої аритмії або тріпотіння передсердь, 890 надшлуночкових тахікардій, 459 шлуночкових тахікардій та 385 передчасних шлуночкових комплексів).

Споживання кави було пов’язано зі значно нижчим ризиком аритмії (відношення ризиків: одна-дві чашки, 0,90; три-чотири чашки, 0,86; п’ять або більше чашок, 0,85) у порівнянні з відсутністю споживання. Кожна додаткова щоденна чашка кави була пов’язана з нижчою частотою аритмії (коефіцієнт ризику 0,96). За винятком передчасних шлуночкових комплексів, було відзначено зниження частоти аритмій, спостережуваних для кожного підтипу.

«Результати повинні переконати пацієнтів і лікарів в низькому ризику, пов’язаному з регулярним вживанням кави, і ми сподіваємося, що це спонукає працювати з пацієнтами, щоб визначити й персоналізувати їх специфічні фактори способу життя, включаючи споживання кофеїну», – сказала Кім в заяві.

Натхнення: www.medikforum.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button