Здоров'я

Розвіюємо міфи про кофеїн

Кава — це один з найпопулярніших напоїв у світі. Майже кожен з нас випиває по декілька філіжанок в день, щоб підбадьоритися і впорається з роботою. Не дивно, що навколо цього популярного напою розрослася мережа з різних міфів, які довірливих людей вводять в оману. Саме час зрозуміти, що правда, а що брехня, і пити каву спокійною, не боячись, що від зайвого глотка зросте третє око або друга голова.

Найпоширеніший міф свідчить, що кофеїн викликає залежність. Це не повна правда. До гарячого підбадьорливого напою звикнути можна, але «звичка» не означає «залежність». До того ж, на відміну від наркотиків, алкоголю або сигарет від кофеїну ні фізично, ні емоційно, ні соціально ваше здоров’я постраждати не можуть. Найімовірніше, якщо ви спробуєте відмовитися від кави, ваш організм навіть не зверне на це увагу. Може бути, ви зіткнетеся з невеликою дратівливістю, підвищеною тривожністю або відчуттям втоми, але це станеться тільки в тому випадку, якщо ви у день ви звикли випивати понад дві чашки кави.

Ще один міф говорить, що тільки в каві міститься кофеїн. А ось і ні. Крім нього кофеїн знаходиться в чаї (як чорний, так і зелений), какао, енергетичних напоях, кавовому морозиві (або йогурті), шоколаді і деяких лікарських препаратах. Перелік вийшов досить великим, тому ви можете вибрати той продукт, який вам більше подобається, і щасливо отримувати заряд бадьорості щоранку.

«Вип’єш кави і вночі вже не заснеш», — говорить третій міф. Тут дещо складніше: все залежить від того, коли ви випили кави (бо для її виводу потрібно всього лише десять годин) і якого розміру була ваша кружка. Впливає ще й ваша індивідуальна чутливість до цієї речовини: комусь вистачає однієї чашки, щоб відчувати себе бадьорим, а хтось кладе всі десять і все одно бореться зі сном.

Слова про те, що кофеїн вимиває з організму кальцій, теж не є повноцінною правдою. Він дійсно може погіршити всмоктуваність кальцію, але додайте дві ложки молока до кави, і вуаля — проблеми як не бувало.

Ще один міф свідчить, що кофеїн викликає рак. Всі довірливі любителі цього міцного напою можуть видихнути і спокійно і продовжити пити його вранці: ніякий рак кофеїн не викликає. Було проведено одне дослідження, і ніяких доказів того, що кофеїн викликає рак, отримано не було. Навпаки, багато вчених вважають, що кофеїн може знижувати ризик появи деяких видів цього захворювання.

Кнопка «Наверх»