Здоров'я

Популярні продукти, які не лікують застуду

Для нормального протікання хвороби та ефективного лікування лікарі крім ліків, що допомагають боротися з вірусами та інфекціями, призначають хворим спеціальну дієту, що включає правильні і здорові страви і продукти. Під час застуди краще не переїдати і стежити за режимом харчування: організм і так знаходиться в стані стресу, переїдання додасть йому ще більшої напруги. Але багато людей вважають, що не тільки таблетки або уколи можуть справлятися з хворобою, що такою силою володіють і звичні популярні продукти, які всі звикли вживати при грипові або ГРВІ. Виділимо головні з них і спробуємо дати зрозуміти, чому думка більшості помилкова.

Гарячий чай

Напій, який зігріває в холодну зиму і допомагає відновити баланс рідини в організмі. Чай є корисним може стати в пригоді і в лікуванні застуди. Але факт того, що в ньому міститься багато кофеїну змушує задуматися про потрібність його вживання. До того ж чай відрізняється сильним сечогінним ефектом. При застуді часто людина втрачає багато рідини, кров поступово починає згущуватися — подібний факт вказує на погіршення загального стану. Безліч процесів, що відбуваються всередині і бажаючих зупинити хворобу, стають набагато повільніше і імунітет не може нормально реагувати і захищатися. Якщо хвора людина п’є чай часто, не варто забувати про воду. Або ж замінити звичний зелений або чорний чай на відвари, збори трав, які допомагають позитивно впливати на стан горла.

Лимони

Їх звикли додавати в чай або їсти маленькими шматочками — лимони повинні надати протизапальну дію, але вони не можуть виконати дане завдання. Велика кількість з’їденого лимона може стати причиною подразнення горла — кислота потрапляє на слизову і поступово починає її запалювати. Через хворобу вона і так знаходиться в поганому стані, лимон тільки погіршує ситуацію. Можна кілька разів додати одну часточку в чай або з’їсти після прийому їжі, але захоплюватися поїданням лимона під час хвороби точно не варто.

Часник

Люди стверджують, що він може володіти протизапальними і захисними функціями, може пом’якшувати перебіг хвороби і не дозволяти організму впустити всередину новий вірус. Але дослідження, проведені для вивчення здатності часнику впливати на процес лікування, не показали приголомшливих результатів. Людям не ставало легше, він дещо пом’якшував симптоми, але лікування тривало стільки ж днів, як і у групи, якій не давали часник. При надмірному поїданні часнику можуть виникнути болі в шлунку або його розлад. Будьте обережні з цим і намагайтеся не захоплюватися його вживанням.

Апельсини

Їх дія схожа на дію часнику: апельсини можуть зробити лікування легше, але допомогти прискорити процес навряд чи вийде. У фруктах міститься вітамін С або аскорбінова кислота, вона і допомагає пом’якшувати деякі симптоми хвороби. Так само апельсини можуть вплинути на дію ліків, надають протизапальну дію. До них відносять аспірин. Не потрібно відмовлятися від апельсинів, але і покладати надії на одужання після їх вживання теж не варто.

Кнопка «Наверх»