Технології

Розумна акустична тканина збирає космічний пил на МКС

Фінансоване армією США інтелектуальне волокно зараз проходить випробування на Міжнародній космічній станції. Його можна використовувати для створення телескопів і скафандрів нового покоління.

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту (MIT) розробили акустичну тканину, настільки чутливу до вібрацій, що вона може виявляти удари мікроскопічних космічних частинок з високою швидкістю і точністю. На Землі ці тканини знадобляться для виявлення вибухів і в майбутньому будуть діяти як чутливі мікрофони для спрямованого виявлення пострілів.

Тканинна система містить термічно витягнуті чутливі до вібрації волокна, здатні перетворювати енергію механічної вібрації в електричну. Коли мікрометеороїди або космічне сміття вдаряються об тканину, вона вібрує, і акустичне волокно генерує електричний сигнал.

Акустичне волокно розроблено в рамках проєктів, спрямованих на створення волокон і тканин нового покоління для солдатської уніформи та бойового спорядження, які можуть визначати різні фізіологічні параметри. Наприклад, частоту серцевих скорочень і дихання, а також зовнішні звуки – постріли й вибухи.

«Традиційні телескопи використовують світло для вивчення далеких об’єктів; ця тканина використовує аналіз космічного пилу, щоб дізнатися про космос », – пояснює доктор наук Йоель Фінк, професор матеріалознавства та електротехніки Массачусетського технологічного інституту. – Виявилося, наша розробка може вирішувати завдання, що виходять далеко за рамки того, що ми спочатку представляли ».

У майбутньому вчені планують застосувати тканину для створення скафандрів нового покоління. Інтелектуальні тканини можуть допомогти космонавтам відчувати дотик через герметичні костюми.

Зараз тканина розміром 10 на 10 см проходить випробування на Міжнародній космічній станції, де зразок був встановлений на зовнішній стіні й піддається суворим умовам космосу.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments