Інтернет

«Розумна панель» позбавить користувачів від проблем з бездротовим інтернетом в приміщенні

Наклейка на стіну пожвавить WiFi в «мертвих» точках квартири

Нехитрий пристрій позбавить користувачів від перевантажених мереж, збільшить швидкість сполучення і площа покриття – і все це за ціну піци середнього розміру.

Пандемія COVID-19 спровокувала масовий перехід співробітників на віддалену роботу, а вимушено відпочиваючих відправила на освітні ресурси або ж, опціонально, на ігрові платформи й сайти з серіалами. Щоб перевантажені мережі не піднімали і без того високий рівень стресу, інженери з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго придумали простий пристрій для поліпшення якості бездротового з’єднання.

Інтернет у важкодоступні ділянки приміщень доставить «розумна поверхня». Діапазон WiFi розширено до 30-45 метрів. Швидкість з’єднання при цьому збільшена у два рази. Поверхня може також знизити перешкоди від бездротових мереж сусідів. По суті, плоска панель створює паралельну точку доступу з такими ж характеристиками, що й основна, за винятком «сліпих» зон.

«Можна наклеїти« розумну поверхню »на стіну, як картину, і поліпшити підключення до WiFi в будинку або офісі, – сказав Дінеш Бхарадія (Dinesh Bharadia), професор електротехніки та обчислювальної техніки в Школі інженерії Каліфорнійського університету в Сан-Дієго Джейкобс, – Додаткового обладнання не потрібно, і переносити наявну точку доступу не треба. Достатньо лише щорічно «підгодовувати» пристрій одною батарейкою».

«Розумна поверхня» являє собою друковану плату розмірами 10 х 30 сантиметрів. 48 невеликих антен, вбудованих в панель, об’єднують і перенаправляють вхідні сигнали WiFi від маршрутизатора або точки доступу. Кожна антена налаштована на певний сигнал або радіохвилю, яку вона приймає і перетворює фазу відповідно до фаз інших сигналів. Синфазні хвилі (Два коливання, що мають однакову фазу) підсумовуються, і на виході виходить альтернативний, посилений у два рази сигнал.

Розробники оцінили масове виробництво «розумних» плат за все в $ 5 за штуку.

Технологія може принести користь співробітникам, які працюють віддалено, студентам, які навчаються дистанційно, і тим, хто стійко проживає в ізоляції оплачувані вихідні.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button