Головна / Земля / У східно-китайському морі фіксуються сильні викиди монооксиду вуглецю

У східно-китайському морі фіксуються сильні викиди монооксиду вуглецю

Капітани вантажних кораблів, які курсують біля узбережжя Китаю в східно-китайському морі останнім часом стали повідомляти про появу гігантських бульбашок що виникають на поверхні води. Виділення газу зафіксовано від узбережжя Шанхая до південно-західного узбережжя Південної Кореї.


Проаналізувавши дані з супутників, вчені підтвердили, що викиди дійсно відбуваються і це монооксид вуглецю, газ СО. Монооксид вуглецю — безбарвний надзвичайно токсичний газ без смаку і запаху, легший за повітря.

В восточно-китайском море фиксируются сильные выбросы монооксида углерода
Викиди відбуваються з дна океану і цілком ймовірно, що вони є ознакою руху тектонічних плит і передвісником потужного землетрусу. Подібне вже відбувалося в 1976 році, тоді так само фіксувався викид СО, але не в океані, а в місцевих річках і криницях, потім стався потужний землетрус, в результаті якого загинуло 655 237 людина.

Катастрофа сталася 28 липня 1976 року, підземні поштовхи досягали сили 7,9 бала за шкалою Ріхтера. Епіцентр знаходився в місті Таншань провінції Хебей, в 150 кілометрах на схід від Пекіна. 90% будівель в Таншані було зруйновано миттєво. Через 15 годин підземні поштовхи повторилися. Цього разу вони досягали сили 7,1 бали за шакалі Ріхтера. Масштаб руйнувань і кількість жертв були безпрецедентними: місто було практично знищено.