Екологія

Вперше хвиля тепла, що нагрівала Севілью до 44,4 ° C, отримала ім’я

Хвиля тепла, що накрила південно-іспанське місто Севілья в серпні, вперше отримала власне ім’я – Zoe (Зоя). Раніше такої честі удостоювалися лише руйнівні тропічні циклони, швидкість яких перевищує 60 км/год.

Вчені з Севільського університету говорять про те, що вперше називаючи хвилю тепла на ім’я, вони розраховують привернути увагу громадськості до цього явища і вказати на небезпеки, які несе з собою цей «тихий вбивця».

У Севільї система ранжирування “хвиль тепла” і присвоєння їм імен була розроблена як частина проекту proMETEO Sevilla.  Пілотний проект підтримує центр стійкості Фонду Едрієнн Аршт-Рокфеллер при Атлантичній раді.

За критеріями іспанської метеорологічної служби “хвиля тепла” – це період аномального підвищення температури як мінімум на три дні, зафіксоване як мінімум на 10% метеорологічних станціях. При цьому середня температура визначається по періоду з 1981 по 2000 рік. Севілья стала першим містом, що впровадив цю систему, оскільки тут останні кілька днів тримаються рекордно-спекотна температура-44,4°C.

У світі поки ще немає єдиної системи визначення для хвиль тепла, але пропозиції давати їм імена зараз висувають метеорологи по всьому світу. Вчені вважають, що це дозволить розвинути «культуру обізнаності» у людей і підготуватися до появи «тихих вбивць». Хвилі тепла не тільки завдають шкоди економіці, але й загрожують життю людей і тварин. Тим часом небезпека, яку вони з собою несуть, часто недооцінюється. Людям буде простіше усвідомити цю небезпеку, якщо у неї буде ім’я.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button