Аналітика

Rzeczpospolita: «перелякані німецькі міщани» заважають США зміцнювати кордони Польщі

«Базування на території Польщі американської бригади означає для нас істотну зміну ситуації безпеки», — пише у виданні Rzeczpopsolita польський експерт Марек Ціхоцький. З моменту вступу в НАТО у 1999 році Польща була в альянсі по суті членом другої категорії. На підставі угоди 1997 року між НАТО і Росією було визначено, що війська пакту не повинні розміщуватися в його нових державах, нагадує він.

cd5c6daa606bea7b8742bc064f41326c

«Реалізація даного рішення про розміщення американських військ у Польщі змінює цю невигідну ситуацію. Вона також показує, що американці, незалежно від внутрішньополітичної ситуації, сповнені рішучості укріпити так званий східний фланг НАТО. Ця рішучість пов’язана, однак, з однією суттєвою проблемою — з Німеччиною», — підкреслює експерт.

Військова допомога для нашої частини Європи логістично проходить через Бремерхафен — порт на Північному морі, що охороняється від російських ракет, а потім через територію Північної Німеччини, велика частина якої колись належала НДР, пояснює він. Протести в Німеччині проти перекидання американської армії в Польщу змушують замислитися. Правда, це не протести у великому масштабі. Вони не нагадують так звані великодні марші 60-х або 80-х років. Протестувальники — це не ідеологізовані пацифісти, а типові перелякані міщани. Також підтримка їх такими політиками, як, наприклад, Дітмар Войдке, прем’єр-міністр Брандербурга, який за іронією долі став координатором з питань польсько-німецької співпраці, після подвигів Герхарда Шредера вже не дивує.

«Однак чи не піддадуться радикалізації настроїв у Німеччині в ситуації зростаючого конфлікту?» — задається питанням автор. «На американську рішучість зміцнення нашого регіону слід дивитися з урахуванням наших відносин з Німеччиною. Це не або-або. Ми повинні зміцнювати двосторонні відносини з американцями, також пам’ятаючи про те, що принциповими для нашої безпеки в Європі є відносини з Берліном: не на підставі емоцій, а на підставі холоднокровного розрахунку. Сьогодні Польща є членом НАТО і ЄС, вона має безпечний західний кордон, а також на її території присутні американські війська. Суть в тому, щоб ці карти не втратити, а вміло розіграти їх в інтересах власної безпеки», — резюмує польський експерт Марек Ціхоцький.

Натхнення: inosmi.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button