Різне

Найзнаменитіші в’язниці світу

18 червня у вівторок, Міністерство юстиції та міністерство оборони США опублікували поіменний список ув’язнених в’язниці Гуантанамо на Кубі. Документ містить 15 сторінок з іменами в’язнів, яких утримували у в’язниці на 22 січня 2010 року. На даний момент у в’язниці перебуває 166 осіб.

Про знамениту в’язницю Карандіру в Бразилії був навіть знятий фільм, заснований на реальних подіях, описаних у книзі Драузіо Варелли «Станція Карандіру», який у 2003 році номінувався на «Золоту пальмову гілку» на кінофестивалі в Каннах. Вважається найстрашнішим виправним закладом в країні, оскільки в його стінах відбувалися страхітливі масові бійки, бунти і вбивства.

Сьогодні у в’язниці «Алькатрас», розташованої на острові в затоці Сан-Франциско, знаходиться музей, який щороку відвідують близько мільйона туристів. Проіснувавши в якості місця ув’язнення бранців 29 років, в 1963 році американська в’язниця «Алькатрас» була закрита після указу, підписаного Генеральним прокурором США Робертом Кеннеді. Свого часу «Алькатрас» славився дуже строгими правилами утримання в’язнів. Про Алькатрас також знято чимало художніх та документальних фільмів.

Слідчий ізолятор «Хрести» – один з найбільш відомих і великих в Росії, розташований в північній столиці Росії. Це суворе місце існує з 1852 року і вважається одним з найбільш переповнених у світі. При вмістимості в 3000 чоловік, у в’язниці міститься близько 10 тисяч.

У квітні 2004 року американський канал CBS показав сюжет про тортури над ув’язненими іракської в’язниці Абу-Грейб, який викликав гучний міжнародний скандал. У результаті 12 військовослужбовців Збройних сил США отримали різні терміни тюремного ув’язнення за звинуваченнями, пов’язаними з інцидентами у в’язниці Абу-Грейб.

В’язниця Фрімантл в Австралії була побудована самими ув’язненими в 1850-х роках. У 1886 році будівля перейшла під управління колоніального уряду, яке використовувало його як місце утримання злочинців. У 1991 році в’язниця була закрита, а будівля перетворена в історичний пам’ятник. Сьогодні в’язниця Фрімантл вважається найкраще збереженою будівлею в країні, в якій утримувалися ув’язнені. У рік її відвідують до 130 тисяч осіб.

В’язниця Себу на Філіппінах відома як «найбільш танцююча в’язниця в світі». На території колонії влаштовуються незвичайні шоу, відмітною особливістю яких є те, що у виставах беруть участь не зірки, а арештанти. Всім складом в’язниці вони танцюють під популярні музичні хіти. Одним з найвидатніших шоу вважається виступ під композицію Майкла Джексона «Триллер».

Першого в’язня ув’язнили в лондонському Тауері в 1190 році. У той час Тауер-в’язниця призначалася для людей благородного походження і високого звання. Репутацію зловісного місця тортур Тауер придбав за часів Реформації. Чимало осіб королівського роду, що представляли загрозу англійському престолу, були перепроваджені в Тауер і потім страчені.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button