Людина

Самотність може становити ризик для довголіття

Ви можете полюбляти самотність, але нове дослідження, проведене американськими вченими з Університету Бригама Янга, показало, що соціальна ізоляція є загрозою для довголіття.

1-14-03-2015-600-337

Фахівці відзначають, що ефект впливу самотності на тривалість життя порівнянно з ожирінням, і охорона здоров’я повинна дуже уважно поставитися до даної проблеми, щоб люди переглянули свої позиції щодо соціальних відносин, почавши сприймати їх більш серйозно.

Самотність і соціальна ізоляція можуть виглядати зовсім по-різному. Наприклад, хтось може бути оточений численними людьми, але при цьому як і раніше відчувати себе самотнім. Інші люди можуть просто ізолювати себе від інших, тому що вони воліють бути одні. Однак, вплив цих двох різних сценаріїв на довголіття однаковий, говорять дослідники.

При цьому зв’язок між самотністю і ризиком смертності серед молодих груп населення більший, ніж серед людей старшого віку. Хоча літні люди з більшою ймовірністю бувають самотніми і стикаються з більш високим ризиком смертності, самотність і соціальна ізоляція краще прогнозують передчасну смерть серед людей молодше 65 років.

Читайте також: 109-річна жінка каже, що секрет довголіття — відмова від чоловіків

За прогнозами експертів, самотність може стати справжньою епідемією в майбутньому. Попередні дослідження ставлять підвищений ризик смертності від самотності в ту ж категорію, як викурювання 15 сигарет в день і алкоголізм. Дане дослідження показує, що самотність не тільки підвищує ризик смертності аналогічно іншим відомим факторам ризику, але навіть перевершує ризики для здоров’я, пов’язане з ожирінням.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button