Людина

Вживання алкоголю в молодості може привести до гіпертонії

Молоді люди, які регулярно випивають у віці 20 років, мають більш високий кров’яний тиск, що може збільшити ризик розвитку гіпертонії, попереджають канадські вчені з Монреальського університету.

Вживання алкоголю в молодості може привести до гіпертонії

Пияцтво в дослідженні було визначено як вживання п’яти або більше алкогольних напоїв протягом двох годин. У випробуваннях взяли участь понад 2000 молодих людей у віці до 20 років, які потім знову були вивчені у віці 24 років. Фахівці оцінили систолічний артеріальний тиск учасників і виявили, що у любителів оковитої тиск був вище на 2-4 міліметри ртутного стовпа, ніж у тих, хто пив мало або не пив взагалі.

Систолічний артеріальний тиск являє собою тиск, який відчувають стінки артерій, коли серцевий м’яз скорочується, і він не повинен бути вище 140 міліметрів ртутного стовпа. Кров’яний тиск більше ніж 140/90 мм. рт.ст. вказує на гіпертонію. Діастолічний артеріальний тиск вимірює тиск в артеріях між ударами серця, коли серцевий м’яз повністю розслабляється.

Читайте також: 

Отримані результати показують, що приблизно один з чотирьох молодих людей, які захоплюються випивкою, має підвищений систолічний тиск, що може вплинути на розвиток гіпертонії в подальшому житті. Це викликає крайнє занепокоєння у медиків, оскільки гіпертонія, в свою чергу, може призвести до хвороб серця та передчасної смерті. Дослідження також показало, що 85% молодих людей, які регулярно п’ють у віці 20 років, підтримують цю поведінку і у віці 24 років.

Фахівці в області охорони здоров’я зазначають, що необхідно вжити превентивних заходів, щоб запобігти розвитку гіпертонії у населення. Як відомо, погане харчування, високе споживання солі і ожиріння є факторами ризику високого кров’яного тиску. Оскільки тепер вчені знають, що надмірне вживання алкоголю може підвищити тиск, лікарям слід питати молодих людей про їхні звички вживання спиртного. Невелике і безперервне підвищення систолічного артеріального тиску може бути важливим попереджувальним знаком, що свідчить про ризик розвитку гіпертонії, підкреслюють дослідники.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button