Людина

Прийом оральних контрацептивів призводить до змін у структурі мозку

Учені з Каліфорнійського університету встановили, що оральні контрацептиви призводять до змін в структурі мозку. Імовірно, через це можуть страждати і функції мозку, додали дослідники.

14-04-15-foto-600x417-1

У дослідженні взяли участь 90 жінок. Виявилося, що в учасниць, які брали оральні контрацептиви, бічна орбітофронтальна кора і кора задньої частини поясної звивини були тоншіми, ніж у тих, хто такі засоби не використав. Дослідники пояснили, що бічна орбітофронтальна кора грає важливу роль в регуляції емоцій. Також вона пов’язана з винагородою. Кора задньої частини поясної звивини відповідає за особисті спогади та плани на майбутнє.

Читайте також: Оральні контрацептиви. Правила застосування

Причиною таких змін, на думку вчених, можуть бути синтетичні гормони, що містяться в таких препаратах, і, можливо, придушення активності природних гормонів. Крім того, зміни в бічній орбітофронтальній корі можуть бути причиною підвищеної тривожності і депресивних симптомів, що виникають у деяких жінок на початку прийому гормональних контрацептивів.

Експерти планують надалі з’ясувати, наскільки стійкі такі зміни. Вони сподіваються, що структура мозку відновлюється, коли жінка перестає приймати протизаплідні таблетки, пише Meddaily.

Натхнення: medicinform.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button