Людина

Семирічні діти брешуть також переконливо, як і дорослі

Семирічні діти обманюють як дорослі люди. До такого висновку прийшли американські вчені після проведеного дослідження. В експерименті, проведеному фахівцями Університету Міннесоти, брали участь малюки від 3 до 8 років.

В ході першої частини дослідження дітям показували сценку з лялькою, яка ховає цукерки. Після цього лялька «йшла», а солодощі переховували. При цьому вчені запитували в учасників експерименту, де лялька шукатиме цукерки після повернення.

foto_cikavosti_13.09.2014-05

3-річні учасники експерименту вказували на нове місце знаходження цукерок, оскільки не розуміли, що лялька не може знати, де вони знаходяться. Дітки постарше вже це розуміли. Так вчені з’ясували, що у віці 3 років дітям погано вдається брехати, так як вони думають, що ті речі, які відомі їм, відомі і решті людей.

У другій частині експерименту фахівці запропонували гру, метою якої було зібрати найбільшу кількість стікерів. За умовами гри кожен міг взяти 1-5 стікерів, але вони залишалися у гравця тільки тоді, коли виявлялося, що він взяв меншу кількість стікерів, ніж суперник. Якщо обидва брали однакову кількість, то обидва втрачали стікери.

Читайте також: 5 «суперздібностей», якими володіють маленькі діти

Очевидно, що найуспішнішою стратегією було брати 1-2 стікера, і вчені побачили, що лише дорослі і 7-річні учасники гри обрали таку тактику. Малюки ж намагалися набрати якомога більше трофеїв, і незмінно втрачали їх в ході гри.

Так вченим вдалося з’ясувати, що діти молодше 7 років не можуть прорахувати свої дії. Не виключено, що їм попросту важко утримати в голові всі дані по конкретній ситуації. Та й важко маленькій людині справитися зі своїми бажаннями (отримати цукерку, виграти в грі). Тому переконливо брехати до 7-річного віку малюки, як правило, не вміють.

Нагадаємо, робоча пам’ять у людини активно розвивається саме між шостим і сьомим роками життя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button