Екологія

Середня температура в Арктиці на 20 градусів вище норми

Зараз в Арктиці полярна ніч, майже на всьому Північному полюсі панує темрява. Зазвичай в цей час в регіоні супер-холодно, а морський лід, який покриває Північний Льодовитий океан, зростає і ущільнюється. Однак восени 2016 року щось пішло не так: в Арктиці супер-тепло, незважаючи на величезну область холодного полярного повітря над Сибіром.

a6398829261c6628a2a9bc9b9e567c1e
Ключовий індикатор стану Арктики — площа морського льоду, що покриває полярний океан, досягла рекордно низького значення. Лід, звичайно, замерзає, як завжди в цей час року, але не так швидко, як зазвичай. Площа льоду зараз навіть нижче, ніж під час бідного на лід 2012 року.

Датський метеорологічний інститут повідомляє, що середня температура в Арктиці на 20 градусів Цельсія вище норми для північних широт вище 80 градусів. Температура регіону північніше широти 80 градусів — …-5 градусів Цельсія. Для порівняння, норма — …-25 градусів Цельсія.

Другий рік поспіль температура на Північному полюсі піднімається до жахливо теплого рівня. В останні дні 2015 року температура поряд з полюсом зросла до точки танення завдяки гігантському шторму, який «закачав» тепле повітря в регіон.

Арктичне тепло 2016 року — результат поєднання рекордно низької площі морського льоду, тонкого крижаного покриву і величезного обсягу теплого вологого повітря з більш низьких широт, який жене на північ дуже бурхлива струмінна течія.

Аномально тепле повітря наповнює Арктику з жовтня. 19 погодних станцій, що оточують Північний Льодовитий океан, показали, що середня температура була на 2 градуси Цельсія вище рекорду, встановленого в 1998 році. А в листопаді температура піднялася ще вище.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button