Екологія

Популяції риби у Світовому океану скорочуються з загрозливою швидкістю

Популяції всіх видів риб у Світовому океані скорочуються з загрозливою швидкістю. Про це заявили вчені, провівши масштабне історичне дослідження даного питання.

Для цього вони проаналізували архівні записи починаючи з 1930 року. Вчені відзначають, що за останні 80 років у Світовому океані в середньому зникло 4,1% всієї популяції риби, але даний показник нерівномірно розподілений в різних частинах світу. Наприклад, у Східно-Китайському і Північному морях зниження склало суттєві 15-35%. На такі різкі зміни в популяції риби вплинули два великих фактори: глобальна зміна клімату планети і масовий вилов риби людьми.

Вчені відзначають, води Світового океану в середньому потеплішали на кілька градусів за досліджуваний період. Це призвело до того, що у багатьох видів риб звузився ареал їх проживання. Він злегка розширився на північ через загальне потепління води, але з-за цього ж фактора він скоротився на півдні. Цей процес посилив фактично неконтрольований вилов риби людьми. Це призвело до того, що багато популяцій опинилися на межі вимирання.

Ця ситуація відіб’ється не тільки на самих мешканців Світового океану, але і на багатьох державах. У першу чергу це торкнеться прибережних територій, що живуть за рахунок постійного вилову риби. Трохи пізніше цю проблему відчують й інші країни, які втратять можливість у будь-який момент часу закупити потрібний їм обсяг морської продукції.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button