Екологія

Марокко страждає від зміни клімату і сильних посух

Марокко жорстоко страждає від зміни клімату і суворих посух. Тому місцеві жителі активно шукають шляхи забезпечення питною водою сіл на краю пустелі Сахара на південно-заході країни.

cea543841065af602c9a578fd9f6cac9
Один із способів добути воду — гігантські сітки, які встановили в сухому гірському регіоні. Завдання сіток — поглинати вологу з повітря, з метою отримати прісну воду. Проект, який проводиться під керівництвом Неурядової організації Марокко, став найбільшим заходом по збору туману в світі. Програма стала такою успішною, що чисту питну воду отримали 500 жителів сіл регіону, які страждають від посухи.

За експериментом стоїть продуманий науковий підхід. Дрібні осередки сіті здатні конденсувати туман у воду, аналогічно функціонуванню голок сосни або секвої під час мізерних опадів.

Збирати туман придумали в 1980-х роках. Спосіб був популярний в південноамериканських країнах — Перу та Чилі. Ідею привезли в Марокко в середині 2000 рр. Реалізація проекту зайняла чотири роки.

Після установки величезних сітей на висоті 1,2 тисячі метрів в Марокко збирали по шість тисяч літрів води в день.

Потім водяний конденсат очищали від домішок і відправляли в водопроводи сіл Південного Марокко. Цей регіон страждає від стрімкого спаду населення, так як люди мігрують через нестачу питної води. Новий проект дає надію знизити міграцію населення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button