Земля

Середземномор’я готується до “неминучого” цунамі в найближчі 30 років

Вчені оцінюють ймовірність цунамі як 100%-ву. Питання тільки в тому, коли воно відбудеться.

Image by WikiImages from Pixabay

Міста на узбережжі Середземного моря, такі як Марсель, Олександрія та Стамбул, готуються до можливого цунамі.

Згідно з розрахунками ЮНЕСКО, ризик цунамі в Середземному морі висотою 1 метр і вище в найближчі 30 років практично дорівнює 100%. І якщо про небезпеку цунамі в Індійському або Тихому океані люди принаймні обізнані, то для узбережжя Середземного моря цей ризик донедавна недооцінювався.

Тепер п’ять міст Середземномор’я приєднаються до 40 інших міст і 21 країн, “готових до загрози цунамі”. Крім Марселя, Стамбула і Олександрії до програми захисту прибережних територій підключаться Канни і Чіпіона, іспанське місто на атлантичному узбережжі.

В ЮНЕСКО заявляють, що цунамі в 2004 і в 2011 році послужили свого роду закликом до дії і зараз міста набагато краще готові до цих руйнівних подій. Але загроза все одно залишається, і тому необхідно підвищувати обізнаність про ознаки цунамі серед місцевих жителів і туристів.

В рамках програми захисту узбережжя в Середземномор’ї і північно-східній частині Атлантики побудували 5 центрів попередження цунамі — в Греції, Туреччині, Італії, Франції та Португалії.

Вчені впевнені: питання не в тому, чи відбудеться цунамі в Середземному морі чи ні, питання в тому, коли воно відбудеться. 

Підвищення рівня моря через зміну клімату стає додатковим ризиком, роблячи цунамі більш руйнівними, оскільки вода просувається далі вглиб узбережжя. Цей фактор необхідно враховувати, кажуть в ЮНЕСКО.

Завдання полягає в тому, щоб забезпечити населення картами евакуації і попереджати населення максимально оперативно.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button